Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów starszych klas pod opieką nauczycieli – p. Urszuli Michalskiej oraz p. Leszka Kacprzaka. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbała p. Emilia Szczepańska.
Zaprezentowany montaż poetycko-muzyczny był hołdem dla tych Polaków, którzy oddali życie w walce o wolność naszego kraju, a dla uczniów stanowił lekcję patriotyzmu.
Miłość do ojczyzny można okazywać na wiele sposobów. Tym, który wyrażamy najczęściej, jest pamięć o bohaterach walczących o niepodległość naszego kraju. Pamiętajmy zawsze o zapaleniu zniczy na grobach żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie po to, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.