Szymon Cieślak jest uczniem klasy 7E. Szymona pasją jest windsurfing. Od września ubiegłego roku jest zawodnikiem Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” w Kaliszu. Każdego tygodnia spędza 3-4 dni treningowe w Kaliszu. W sezonie letnim treningi odbywają się nad Zatoką Pucką lub Trójmieście i podczas wyjazdów zagranicznych.

Setki godzin spędzonych „na desce”, wytrwałość, upór i chęć zwycięstwa przyniosły fenomenalne wyniki w tegorocznej generalnej klasyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu – 2 miejsce w klasyfikacji krajowej. Umiejętności młodego zawodnika zostały docenione przez Kadrę Narodową – w minionym miesiącu Szymon spędził tydzień na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Bic Techno 293 w Pucku, w przygotowawczej klasie olimpijskiej. Pod okiem najlepszych trenerów doskonali techniki żeglarskie i przygotowanie do nadchodzących międzynarodowych regat windsurfingowych.

Szczególne podziękowania dla wychowawcy, Pani Wiollety Hinton za wsparcie i wyrozumiałość.

Dnia 21 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy ”Igraszki z językiem polskim” dla uczniów klas szóstych. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z pięciu sieradzkich szkół podstawowych.
W wyniku zaciętej rywalizacji I  miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Konopnickiej w składzie: Aleksandra Rawska, Wiktor Szymonik i Jakub Świniarski.
II miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. B. Zwolińskiego reprezentowany przez Aleksandrę Hadaś, Marię Kowalską i Franciszka Gajdę , zaś III lokatę  uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Majkowskiej:   Wiktoria Grądkowska, Nikola Piątkowska oraz Piotr Tokarski.
Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością szybkiego,  logicznego myślenia, bogatym słownictwem i szeroką wiedzą z zakresu  języka polskiego.
Po raz kolejny okazało się, że nauka może być źródłem satysfakcji i radości.
Organizatorki konkursu: Marta Grabia, Aleksandra Kaczmarek, Dorota Lasota, Anna Sękulska.

Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby czas odmierzały Wam kolejne dobre oceny, sukcesy w konkursach i zawodach. Mamy nadzieję, że szkoła będzie dla Was miejscem odkrywania waszych zdolności i rozwijania pasji.

.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.