Szymon Cieślak jest uczniem klasy 7E. Szymona pasją jest windsurfing. Od września ubiegłego roku jest zawodnikiem Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” w Kaliszu. Każdego tygodnia spędza 3-4 dni treningowe w Kaliszu. W sezonie letnim treningi odbywają się nad Zatoką Pucką lub Trójmieście i podczas wyjazdów zagranicznych.

Setki godzin spędzonych „na desce”, wytrwałość, upór i chęć zwycięstwa przyniosły fenomenalne wyniki w tegorocznej generalnej klasyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu – 2 miejsce w klasyfikacji krajowej. Umiejętności młodego zawodnika zostały docenione przez Kadrę Narodową – w minionym miesiącu Szymon spędził tydzień na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Bic Techno 293 w Pucku, w przygotowawczej klasie olimpijskiej. Pod okiem najlepszych trenerów doskonali techniki żeglarskie i przygotowanie do nadchodzących międzynarodowych regat windsurfingowych.

Szczególne podziękowania dla wychowawcy, Pani Wiollety Hinton za wsparcie i wyrozumiałość.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.