foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dziennik elektroniczny

Nasz Facebook

facebook likebox joomla module

 

 PRIMUS INTER PARES

W ostatnich dniach w naszej szkole miała miejsce niezwykle miła uroczystość. Dwojgu naszym uczniom, Anieli Rybackiej i Franciszkowi Oleśniewiczowi , Pani Dyrektor  Helena Rajewska wręczyła wyjątkową statuetkę Primus Inter Pares (co tłumaczy się z języka łacińskiego: pierwszy wśród równych). Kryteria, którym należy sprostać, są wyjątkowo wysokie: średnia ocen klasyfikacyjnych, począwszy od klasy IV aż do klasy ósmej, wynosi 5.50 oraz wynik z egzaminu ósmoklasisty co najmniej 85%. Kryteria te spełnili wyżej wymienieni uczniowie. Oni zrozumieli słowa z ciekawej lektury  polskiego pisarza Stefana Żeromskiego pt. Syzyfowe prace, które brzmią: Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować. Nasi młodzi absolwenci z pewnością zrozumieli sens tej maksymy i pewni jesteśmy, że na dalszym etapie swej edukacji będą dawali
z siebie wszystko, aby ugasić pragnienie wiedzy. Gratulujemy tytułu i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Projekty unijne

Szkolny BIP

Sirman

Licznik odwiedzin

dzisiaj 93

wczoraj 215

tydzień 562

miesiąc 4033

razem 14367

Currently are 100 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.