foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dziennik elektroniczny

Nasz Facebook

facebook likebox joomla module

 

 PRIMUS INTER PARES

W ostatnich dniach w naszej szkole miała miejsce niezwykle miła uroczystość. Dwojgu naszym uczniom, Anieli Rybackiej i Franciszkowi Oleśniewiczowi , Pani Dyrektor  Helena Rajewska wręczyła wyjątkową statuetkę Primus Inter Pares (co tłumaczy się z języka łacińskiego: pierwszy wśród równych). Kryteria, którym należy sprostać, są wyjątkowo wysokie: średnia ocen klasyfikacyjnych, począwszy od klasy IV aż do klasy ósmej, wynosi 5.50 oraz wynik z egzaminu ósmoklasisty co najmniej 85%. Kryteria te spełnili wyżej wymienieni uczniowie. Oni zrozumieli słowa z ciekawej lektury  polskiego pisarza Stefana Żeromskiego pt. Syzyfowe prace, które brzmią: Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować. Nasi młodzi absolwenci z pewnością zrozumieli sens tej maksymy i pewni jesteśmy, że na dalszym etapie swej edukacji będą dawali
z siebie wszystko, aby ugasić pragnienie wiedzy. Gratulujemy tytułu i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Szkoła Roku 2021

Projekty unijne

Szkolny BIP

Sirman

Licznik odwiedzin

dzisiaj 34

wczoraj 156

tydzień 572

miesiąc 1855

razem 41460

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.