facebook likebox joomla module

W maju w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych prezentowane przez uczniów klas 4 dla kolegów i koleżanek z klas młodszych. Celem pokazów było zaciekawienie światem przyrody i rozbudzenie pasji poznawczych naszych uczniów. Dzięki naszym małym naukowcom mogliśmy m.in. przekonać się czy powietrze coś waży, zobaczyć jak powstaje tęcza czy wiatr, dowieść trudności odczuwania smaku podczas wyeliminowania możliwości powonienia czy wyjaśnić zasadę działania termometru poprzez doświadczenie obrazujące rozszerzalność temperaturową gazów i cieczy. Ogromnie dziękujemy uczniom klas 4 za przygotowanie i przeprowadzenie fantastycznych eksperymentów, dzięki którym mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium.

dzisiaj 94

wczoraj 215