facebook likebox joomla module

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej połączona

ze  Ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Uroczystości  te wpisały się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Następnie rozpoczęło się Ślubowanie pierwszaków.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, taniec, okrzyk dotyczący swojej klasy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Poza kończeniu prezentacji postacie z dziecięcych bajek zgodnie potwierdziły, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów , które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Helena Rajewska i pan wicedyrektor Piotr Miłek kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę.

Szkoła Roku 2021

dzisiaj 76

wczoraj 174

tydzień 797

miesiąc 2768

razem 155805

Currently are 39 guests and no members online

sirman2.gif

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.