foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dziennik elektroniczny

Nasz Facebook

facebook likebox joomla module

 

Klasa III e, podczas omawiania lektury „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego, mogła przenieść się dzięki okularom VR zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości na Czarny Ląd i podziwiać krajobrazy i miejsca charakterystyczne dla tego kontynentu. Podobnie jak w latach trzydziestych XX wieku Kazimierz Nowak, tak nasi uczniowie mogli poczuć klimat pustyni, sawanny czy poznać rodzimą kulturę tubylców.

Kiedy jeszcze za oknami ciężko o wiosenny krajobraz i klimat, uczniowie z klasy III b postanowili go wywołać i przenieść się za pomocą okularów VR zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości, w najróżniejsze miejsca na świecie, gdzie panowała już wiosenna aura.

Sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości był wykorzystywany 4 lutego podczas części artystycznej Dnia Otwartego naszej szkoły, która odbywała się na małej sali gimnastycznej. Kolumny głośnikowe, mikser, mikrofony bezprzewodowe, w tym nagłowne pozwoliły, aby przekaz przedstawienia pt. „Witajcie w szkole” przygotowanego przez uczniów klasy III d oraz III a był jak najwyższej jakości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 289 800zł. Suma ta pozwoliła na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zakupiony sprzęt posłużył do wyposażenia sali robótek ręcznych oraz sali do zajęć technicznych. Oprócz tego zakupiliśmy: dwie drukarki 3D, drony, roboty edukacyjne Photon, okulary do wirtualnej rzeczywistości, zestawy Lego Education, sprzęt nagłośnieniowy oraz służący do rejestrowania obrazu i głosu oraz nagrywania i montowania filmów.

 

Podczas dodatkowych zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Arlenę Przelazłą-Matusiak uczniowie klas I-III tworzyli przy użyciu drewnianych krosen własne tkaniny. Krosna tkackie zakupione ze środków w ramach Laboratoriów Przyszłości uczą dzieci kreatywności, cierpliwości oraz ćwiczą motorykę małą.

Podczas jednej z lekcji uczniowie kl. III b „zaprzyjaźniali” się z robotami Photon zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości. Poznawali aplikację służącą do ich obsługiwania oraz stawiali pierwsze kroki w ich programowaniu.

 

Szkoła Roku 2021

Projekty unijne

 

Licznik odwiedzin

dzisiaj 38

wczoraj 211

tydzień 484

miesiąc 648

razem 123799

Currently are 27 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Szkolny BIP

Sirman

sirman2.gif

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.