"Wolne miejsce przy stole, czy byłbyś gotowy zaprosić w ten wieczór każdego, kto puka do drzwi."
(Mała Orkiestra Dni Naszych)
W Szkole Podstawowej nr 10, jak co roku, odbyło się przedstawienie jasełkowe połączone z Jarmarkiem Adwentowym, który przygotowali uczniowie klas III i VII z rodzicami oraz wychowawcami. Fundusze uzyskane ze sprzedaży ozdób świątecznych uczniowie mogą przeznaczyć na potrzeby klasy.
Kolejną atrakcją było przedstawienie jasełkowe pt. "Wolne miejsce przy stole". Tegoroczny spektakl przeniósł nas do domu współczesnej rodziny i pokazał sposób przeżywania oraz pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowych. Aktorzy przekazali widzom istotę Świąt Bożego Narodzenia. Teksty i muzyka inscenizacji ukazywały prawdę o tym, że w ten wyjątkowy czas żaden człowiek nie powinien czuć się samotny, obcy i odrzucony.
W spektaklu uczestniczyli goście, rodzice, nauczyciele oraz obecni i byli pracownicy szkoły. Wszyscy widzowie byli zachwyceni i nie kryli wzruszenia.