foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W dniach 23-24.01.2020 r. odwiedzili naszą szkołę zagraniczni goście – nauczyciele ze szkół w Turcji (pan Ali Riza Tekinkaya) i Rumunii (panie Iohana Udrescu i Eleonora Preda), których placówki przyłączyły się do realizacji naszego projektu w ramach programu Erasmus+ – “Zaprogramuj swój sukces!”. Niestety, nie mogła być z nami fizycznie obecna przedstawicielka szkoły w Macedonii, ale byliśmy z Nią w kontakcie dzięki opcji wideokonferencji programu Skype.

Na początku wizyty, gości oficjalnie powitała Pani Dyrektor Helena Rajewska, wyrażając nadzieję na owocną współpracę partnerskich szkół i niezapomniane doświadczenia dla wszystkich uczestników projektu, a później głos zabrali uczniowie naszej szkoły, którzy poprzez krótką prezentację przedstawili gościom specyfikę polskiego systemu edukacji. Następnie swoje placówki zaprezentowali Iohana i Ali. Kolejnym punktem wizyty był spacer naszych gości, oczywiście pod okiem największych ekspertów, czyli uczniów SP 10, po obiektach naszej szkoły i pokazanie jej wszystkich atutów. Zrobiliśmy naprawdę dobre wrażenie. Co ważne – ze względu na międzynarodowy charakter projektu, obowiązującym językiem komunikacji był język angielski i, jak się okazało, w tym obszarze też możemy zaimponować! Na zakończenie pierwszej części spotkania, nasze niezastąpione panie kucharki przygotowały dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek, czyli popularne polskie ciasta.

Na drugą część spotkania złożyło się szkolenie z technik Teatru Opresji, które poprowadziła pani Ewa Ruszkowska, a w którym udział, poza szanownymi gośćmi, wzięły panie Karina Lisek, Monika Ratajczyk, Agnieszka Proszewska – Olczyk oraz Olga Jaworska, a także sesja formalnych ustaleń pomiędzy szkołami partnerskimi dotyczących różnych działań projektowych.

Teraz przed nami czas intensywnej pracy nad zadaniami z programowania, języka angielskiego i rozwijania umiejętności miękkich, a w czerwcu spotykamy się wszyscy po raz kolejny – tym razem w Turcji!

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.