Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się w pierwszy piątek października. To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.

Również w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień. Uczniowie zrobili piękne plakaty promujące Tabliczkę mnożenia, które można było podziwiać przy wejściu do szkoły. Nauczyciele matematyki w klasach 4-6 rozpoczynali lekcje grą „Ja mam, Kto ma?” a następnie uczniowie rozwiązywali karty pracy dotyczące tabliczki mnożenia.