KONKURSY EKOLOGICZNE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPUJĄCYCH KONKURSACH EKOLOGICZNYCH:

KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Sieradzkie parki i rzeka Warta”

Cele konkursu:

• fotograficzna rejestracja ukazują ca sieradzkie parki i rzekę Wartę w różnych porach roku,
  • rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych i krajoznawczych swojego regionu,
  • rozwijanie osobistych zainteresowań wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie ich wrażliwości na otaczające środowisko oraz indywidualnych zdolności twórczych,
  • rozwój i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki wśród dzieci i młodzieży.

klasy IV-VIII

• Do konkursu należy składać jedną fotografię formatu 30x21 wykonaną indywidualnie.
  • Fotografie powinny przedstawiać sieradzkie parki lub rzekę Wartę w różnych porach roku.
  • Zgłoszone do konkursu fotografie powinny zawierać następujące informacje:

- imię i nazwisko autora, klasa.

Prace należy składać  do 31.03. 2022r. (do nauczycieli biologii, geografii i przyrody).

KONKURSU PLASTYCZNEGO „Jestem Eko- mój ekologiczny świat”

Cele konkursu:

1. Podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w różnej postaci.
    2. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.
    3.Kształtowanie wyobraźni plastycznej, kreatywności, inspirowanie do aktywności twórczej.
    4.Rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, jako jednej z form artystycznego wyrazu.

Klasy IV-VIII

• Plakat o tematyce ekologicznej ma zachęcać do segregowania śmieci oraz dbania o środowisko.
  • Pracę należy wykonać dowolną techniką plastyczną lub techniczną (malarstwo, kolaż, wyklejanka, wycinanka, szkic itp.) na papierze  w formacie A3.
  • Zgłoszone do konkursu prace powinny zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, klasa.

Prace należy składać  do 10.12. 2021r. (do nauczycieli biologii, geografii i przyrody).

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

„Nie ma śmieci –są surowce, jesienne cuda z odpadów”

Cele konkursu:

1. Wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem darów jesieni(liści, kasztanów, jarzębiny, żołędzi, szyszek, suszonych liści)
  2. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

klasy IV-VIII

• Praca o tematyce ekologicznej ma zachęcać do wykorzystania darów jesieni, dbania o środowisko.
  • Pracę należy wykonać dowolną techniką.
  • Zgłoszone do konkursu prace powinny zawierać następujące informacje: imię  i nazwisko, klasa.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNE  „Eko-zabawka”

Cele konkursu:

• propagowanie wśród dzieci różnych technik plastycznych i prezentacja ich umiejętności twórczych;
  • propagowanie selektywnej zbiórki odpadów w celu poddania ich recyklingowi;
  • budzenie i rozwijanie aktywności twórczej dzieci;
  • stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń plastycznych najmłodszych pokoleń;
  • rozbudzanie naturalnej wyobraźni dzieci.

Warunki uczestnictwa:

• Zaprojektowanie i wykonanie zabawki   z  materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych bezpieczny dla użytkownika.
  • Ocenie podlegać będzie:

-oryginalność wykonania

-wartość  artystyczna i estetyczna

-zgodność z tematem i celami konkursu.

• Prace powinny być opisane wg metryczki:

-imię i nazwisko autora pracy,

-klasa

• Konkurs adresowany jest do następujących kategorii wiekowych:

- klasy II-III;      -klasy IV-VIII