18 maja 2022 r., środa, upłynęła uczniom klas trzecich i czwartych pod znakiem eksperymentów przyrodniczych. Tego dnia na małej sali gimnastycznej przygotowano stanowiska, przy których dwuosobowe zespoły uczniów klas czwartych przeprowadzały i omawiały doświadczenia. Zaproszeni na pokaz trzecioklasiści mieli okazję przekonać się, przed czym uciekają wirusy, dlaczego należy myć zęby, jak współpracują ze sobą zmysły smaku i powonienia oraz co jest szkodliwe dla naszych dłoni. Wśród eksperymentów znalazły się też m.in.: oddzielanie pieprzu od soli, „burza” w słoiku oraz „tańczący olej”. Jednak najwięcej emocji wzbudzał „wulkan”, z  którego wylewała się kolorowa, lekko wzburzona lawa.

Pokaz doświadczeń okazał się świetnym połączeniem nauki z zabawą. Uczniowie weszli w role „badaczy”, zadając pytania, poszukując odpowiedzi, odkrywając prawdę i wyciągając wnioski.