foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Dnia 02 lutego uczniowie klasy I a  z Panią Barbarą Skotnicką  i Patrycją Wróbel gościli na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej starszaków z Przedszkola nr 3 im. Jana Brzechwy w Sieradzu. Uczniowie wspólnie z młodszymi kolegami uczestniczyli w lekcji otwartej pt.: „Zdrowo – kolorowo”. Pierwsza klasa przywitała gości krótką scenką o zdrowym stylu życia i prawidłowych nawykach żywieniowych. Omówiono piramidę żywieniową, którą nasi młodsi koledzy utrwalali na macie edukacyjnej.

W czasie lekcji uczniowie i przedszkolaki doskonalili kompetencje matematyczne: utrwalali cyferki oraz działania w zakresie 10. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach oraz chętnie wypowiadały się na temat zdrowia. Odbyły się również wspólne gry i zabawy na tablicy interaktywnej oraz magicznym dywanie. Na koniec zajęć starsi koledzy i koleżanki podarowali przedszkolakom drobne upominki

Mali goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole, zwłaszcza dużą ciekawość wywołały nowoczesne pomoce dydaktyczne.  Również zwiedzanie szkoły było przyjemnym przeżyciem, wzbudzającym ciekawość i zainteresowanie.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.