Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π.
W holu szkolnym pojawiła się wystawa prac uczniów klas IV-VIII.
Przygotowane plakaty, statuetki i wiersze były wykonane bardzo starannie, ciekawie i pomysłowo.
Uczniowie klasy 8h opracowali i wykonali grę planszową „πnopoly” z kartami, banknotami (pilarami), a uczniowie klas czwartych sprawdzali jak wygląda panorama miasta Pi.

Grupy asystentów z klasy 8b, 8e i 8f zaopatrzone w różne akcesoria typu: rower, hula-hoop, miara, sznurek i kalkulator wyruszyły na terenie szkoły do uczniów klas młodszych w celu przybliżenia tej magicznej liczby π. Była teoria, ciekawostki i praktyka. Uczniowie dokonywali niezbędnych pomiarów, aby można było wyznaczyć ludolfinę. Na zakończenie został przeprowadzony konkurs, w którym najlepsi byli nagrodzeni słodkościami. Było zabawnie i odkrywczo.