foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Od poniedziałku 08. do piątku 12. maja gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkoły partnerskiej Realschule Gaggenau w Badeni-Wirtembergii w Niemczech. Odwiedziło nas 19 uczniów, u których byliśmy z wizytą w ubiegłym roku.

Przeżyliśmy wspólnie wiele pięknych chwil w naszym mieście. Spacerowaliśmy po Sieradzu, byliśmy z wizytą w redakcji „Naszego Radia”, odwiedziliśmy również Pana Prezydenta Pawła Osiewałę. Popołudnia spędzaliśmy na spacerach, spotkaniach i przy grillu. Jeden dzień spędziliśmy w Łodzi, odwiedzając Centrum Nauki i Techniki, Manufakturę i Orientarium Zoo. W Warszawie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, Stare Miasto, Pałac Nauki i Kultury, i oczywiście nie obyło się bez wizyty w Złotych Tarasach. Podczas wizyty na Rynku Starego Miasta odwiedziliśmy również fantastyczne Muzeum Świat Iluzji, które wszystkim sprawiło mnóstwo frajdy.

Podczas wizyty w naszej szkole wszyscy mogliśmy ich usłyszeć przez radiowęzeł. Na wspólnych zajęciach podsumowaliśmy tegoroczne spotkanie. Po wspólnym obiedzie nasi goście wyruszyli w drogę powrotną do Gaggenau. Jak zawsze pożegnanie nie obyło się bez łez i wzruszeń. To było już 24. spotkanie w ramach wymiany uczniowskiej Partnerstwa Miast między Sieradzem i Gaggenau. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowe 25. spotkanie, tym razem w Gaggenau, na które na pewno warto się wybrać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wspaniałą postawę i wielkie zaangażowanie, ich Rodzicom za wsparcie i zaufanie, i mamy nadzieję, że w przyszłym roku w maju stworzymy równie fantastyczną reprezentacja naszej szkoły na wyjazd.

Wymiana ta była możliwa dzięki dofinansowaniu z projektu "Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży - Deutsch-Polnisches Jugendwerk”.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.