Dnia 11.04.2024 odbył się szkolny konkurs recytatorski pt: „Poezja drogowskazem wartości – dobro, piękno, prawda”, przeznaczony dla uczniów i uczennic klas III i IV.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski

Chcesz być eko? Już dziś możesz! Weź udział w wojewódzkim i ogólnopolskim konkursie "Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz!". Zbieramy zużyty, ale kompletny sprzęt elektroniczny i elektryczny, urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza oraz zużyte baterie i akumulatory. Zbiórka trwa do 26 kwietnia. Dołącz do nas i zostać eko bohaterem!

Klasy 6a i 6e wzięły udział w ogólnopolskiej akcji bibliotecznej ph. Czytanie Tolkiena. Panie bibliotekarki pracujące w Bibliotece Miejskiej w Sieradzu przygotowały wspaniałe spotkanie, na którym mogliśmy obejrzeć interesującą prezentację o życiu i twórczości Tolkiena.

Czytaj więcej: „Czytanie Tolkiena”

Klasa 6a skorzystała z zaproszenia Komendanta Straży Miejskiej w Sieradzu i poznała zakres działania tej służby. Dzięki uprzejmości gospodarza dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji, m.in. mówiących o tym, że w Sieradzu działa ponad 120 kamer monitorujących wiele miejsc w mieście. Poczuliśmy się bezpiecznie.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo przede wszystkim