17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Również w Naszej szkole z okazji tego dnia miały miejsce szczególne wydarzenia, które miały przybliżyć uczniom tę postać, jak i informacje o samej Irlandii.
W ramach przeprowadzanych obchodów została zorganizowana szczególna lekcja otwarta, w której swój czynny udział brała część uczniów klas drugich i trzecich. Motywem przewodnim prowadzonych zajęć była oczywiście osoba Św. Patryka oraz symboli z Nim związanych. Wśród wielu zaprezentowanych ciekawostek nie zabrakło również dobrej zabawy.

Czytaj więcej: Dzień Św. Patryka

11 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie pełnili warty przy tablicy upamiętniającej ŚP. Bolesława Zwolińskiego oraz wysłuchali audycji przypominającej sylwetkę naszego patrona. Nasi najmłodsi uczniowie wraz Panią Dyrektor Heleną Rajewską oraz wychowawcami uczcili ten dzień puszczając lampion pamięci przed wejściem głównym do naszej szkoły.

Czytaj więcej: Dzień Patrona

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w poszukiwaniach magicznej liczby. Zarówno duzi jak i mali odkrywali potęgę ludolfiny. Było sudoku, labirynt, rebusy, wykreślanki, eksperymenty, zabawa.

Czytaj więcej: Poszukiwania liczby Pi