W dniach 22-26.11.2021 r. nasza szkoła gościła w swoich murach 27 uczniów z Turcji, Macedonii Północnej i Rumunii, którzy przybyli do Sieradza pod opieką siedmiorga opiekunów, by wraz z członkami naszej społeczności realizować założenia projektu "Zaprogramuj swój sukces!", który stworzyliśmy i koordynujemy w ramach programu Erasmus+. Cała grupa projektowa brała więc udział w zajęciach z programowania, preorientacji zawodowej (m.in. dzięki uprzejmości firmy Scanfil) i języka angielskiego (prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii).

Czytaj więcej: Wizyta partnerska - Erasmus+

W dniu 19 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości. Tego Dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w słonecznych strojach i świetnych humorach. Wchodzących witano cukierkiem i miłym słowem. Następnie delegacje klas składały uczniom i nauczycielom życzenia. Życzliwym słowem podzieliliśmy się również z mieszkańcami miasta podczas wizyty w Naszym Radio.

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości 2021

We wrześniu 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie „ Krzyżówka Dobrej Energii” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Celem Konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej w obszarze efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii; poszerzenie wiedzy, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości na kwestię ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami wśród mieszkańców województwa łódzkiego.

Czytaj więcej: Wojewódzki Konkurs  „Krzyżówka Dobrej Energii”

W środę 10.11.2021 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczno-techniczny  pt: „Polskie symbole narodowe” dla klas I-III.

Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie dowolną techniką w dowolnym formacie: flagi, godła lub kotylionu. Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. Wpłynęło ponad 60 prac! Jury  miało niełatwe zadanie! Laureaci oraz wyróżnieni to:

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Patriotyczny

W listopadzie b.r. odbyła się 3. edycja konkursu wiedzy o komiksie „W kadrze i w dymku” organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu we współpracy z Klubem Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę i podać jej hasło oraz napisać krótki esej o ulubionym/wymarzonym bohaterze mangi lub anime.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „W kadrze i w dymku”

10 listopada b.r. uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wzięli udział w spektaklu słowno – muzycznym pt. „Pod skrzydłami Orła Białego”, wspólnie zaśpiewali hymn i podziwiali musztrę zaprezentowaną przez reprezentantów 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia Wojska Polskiego w Sieradzu.

Czytaj więcej: 11 listopada 2021r.

28 października 2021r. uczniowie klasy IIe wraz z wychowawcą nawiedzili cmentarz parafialny w Sieradzu. Na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych zapalili znicze na grobach osób zmarłych zasłużonych dla naszej Ojczyzny, miasta i szkoły – powstańców styczniowych, żołnierzy biorących udział w walkach we wrześniu 1939r., 20 Sieradzkich Zakładników rozstrzelanych przez hitlerowców, Antoniego Cierplikowskiego oraz patrona szkoły Bolesława Zwolińskiego.

Czytaj więcej: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.