Documaster Campus - logowanie

W dniu 19.10.2020r w Sieradzu odbyły się Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Nasza reprezentacja w kategorii chłopców starszych osiągnęła duży sukces zajmując 2 miejsce w województwie. Zawodnicy nagrodzeni zastali medalami oraz otrzymali  puchar i dyplom dla szkoły.

Do sukcesu przyczynili się: Czyż Brian 8C, Graczykowski Radosław 8C, Borawski Jakub 8E, Wojtal Maciej 8E, Chmiela Michał 8E, Jakiel Patryk 8B, Cieślak Szymon 7E, Hejmanowski Aleksander 7H, Iwankiewicz Michał 7H.

Opiekunem drużyny był Wiesław Pietrasik.

W dniu 6 i 7 października w miejscowości Chojne odbyły się dziewczyn i chłopców.

Dziewczynki w składzie Deka Zofia, Marcinkowska Alicja , Piekarczyk Amelia, Derkacz Hanna wywalczyły I miejsce, tym samym awansując do dalszych rozgrywek. Chłopcy w składziezawody sportowe w tenisie stołowym  Gmerek Jakub, Przybył Michał, Wojnowicz Mateusz zajęli III miejsce w rozgrywkach.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka.  Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, zaprezentowali krótki program artystyczny pod okiem  Pani Katarzyny Ziarniak. Wszystkie klasy śpiewająco się zaprezentowały.

Najważniejszym momentem uroczystości był akt ślubowania, któremu powagi dodał sztandar szkoły. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor Helena Rajewska dokonała pasowania wszystkich uczniów, a wychowawcy klas wręczyli pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do społeczności szkolnej. Życzymy im sukcesów w nauce i  radości ze zdobywania wiedzy.

Relacja 8TVR

W dniu 23 września w Sieradzu odbyły się zawody Powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli kilka czołowych miejsc.

W kategorii chłopców starszych: 1 miejsce - Maciej Wojtal z klasy 8e, 2 miejsce – Brian Czyż z klasy 8c, 4 miejsce - Patryk Jakiel z klasy 8b, 5 miejsce Michał Iwankiewicz z klasy 7h.

W kategorii chłopców młodszych: 2 miejsce Igor Sikorski z klasy 6g, 4 miejsce – Jakub Krakowski z klasy 6b, 5 miejsce – Kacper Walkowski z klasy 4b.

W kategorii dziewcząt młodszych: 4 miejsce zajęła Aleksandra Borowy z klasy 6h.

Opiekunami zespołu byli: Agnieszka Rezler, Violetta Ślęzak, Wiesław Pietrasik.

Wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich.

W dniu 29 września odbyły się Finały wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Bełchatowie. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące lokaty:

W grupie młodszej dziewcząt Aleksandra  Borowy z klasy 6h zajęła  46 miejsce;

W grupie młodszej chłopców bardzo dobrze wypadł  Igor Sikorski z klasy 6g który zajął 6 miejsce ,za co otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, Jakub Krakowski z klasy 6b był 31;

W grupie chłopców starszych najlepiej  zaprezentował się Maciej Wojtal z klasy 8e, który zajął 19 miejsce, Brian Czyż z klasy 8c był 22, a Patryk Jakiel z klasy 8b był 25.

Opiekunem zawodników był Wiesław Pietrasik.

Drodzy uczniowie klas siódmych!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej do projektu “Zaprogramuj swój sukces!”, która będzie trwać w dniach 01.- 07.10.2020 r.

Niezbędne dokumenty zgłoszeniowe znajdziecie w Regulaminie rekrutacji uzupełniającej (link) oraz u p. Agnieszki Proszewskiej – Olczyk i p. Olgi Jaworskiej.

Wypełnione formularze rekrutacyjne i zgody należy składać w gabinecie wicedyrektorów.

Zapraszamy do podjęcia wyzwania:)

REGULAMIN

W dniu 17 września 2020r. odbyła się uroczystość upamiętniająca zbrojną napaść Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939r., obchodzono też Światowy Dzień Sybiraka. W Kościele Garnizonowym w Sieradzu odprawiono Mszę Świętą za Ojczyznę, następnie zebrani przemaszerowali z kościoła pod Pomnik Sybiraków na ulicy Rycerskiej. Po przemówieniu okolicznościowym Prezydenta Miasta wygłoszono apel pamięci i oddano salwę honorową. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8e pod opieką p. A. Putyńskiego.

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami

15 wrzenia 2020 r. (wtorek)

Klasy I  – godz. 17:00

Klasy II i IV  – godz.17.30

Klasy  VIII – godz. 18.00

16 września 2020 r. ( środa)

Klasy III i V – godz. 17.00

Klasy VI – godz. 17.30

Klasy VII – godz. 18.00

W dniach 13 – 25 sierpnia 1920r. pomiędzy oddziałami Armii Czerwonej a Wojskiem Polskim doszło do wielkiej bitwy, zwanej także Cudem nad Wisłą. Zwycięstwo nad Sowietami to jedna z najjaśniejszych kart w historii naszego narodu. By uczcić i upamiętnić setną rocznicę tego wydarzenia, pan G. Pipia przygotował wystawę, którą możemy oglądać w holu naszej szkoły. Zgromadzone na niej eksponaty to fotografie, plakaty, teksty pieśni legionowych, mapy itp. pochodzące ze zbiorów prywatnych oraz należące do Sieradzkiego Klubu Kolekcjonera i Hobbysty. Wystawa przybliża wydarzenia i atmosferę tamtych lat. Zapraszamy do jej oglądania wszystkich uczniów i rodziców.

3931980
W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu
201894
3931980

Your IP: 18.234.97.53
2020-10-25 22:16

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.