W okresie od 4 stycznia do 15 stycznia 2021r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 odbywały się zajęcia- „ Zimowe Półkolonie w Dziesiątce”.  Chętni uczniowie z klas I-IV w pięciu grupach w godzinach od 8.00 do 14.30 brali udział w różnorodnych zabawach integracyjnych, muzycznych, konkurencjach sportowych, warsztatach artystyczno-technicznych i tanecznych. Mogli rozwijać swoje umiejętności z programowania, ćwiczyć swoją spostrzegawczość, zwinność podczas zabaw sportowych i tanecznych. Niewątpliwą niespodzianką okazały się warsztaty z etnografem, lepienie z gliny oraz nauka tańca z instruktorem. W czasie zimowisk dzieci odbyły również spotkanie z Policjantem i Strażakiem na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych, samodzielnego pobytu w domu i bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uczniowie każdego dnia spożywali pyszne posiłki w szkolnej stołówce.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców na "Dzień otwartej szkoły", który odbędzie się 21.01.2021 r. (czwartek) w godzinach: 17.00 - 18.00, w sposób zdalny z wykorzystaniem aplikacji Teams.
Proszę, by każdy Rodzic do udziału w spotkaniu z nauczycielami skorzystał z konta swojego dziecka.

Nauczyciele i uczniowie SP10 w Sieradzu

Śpiewaj jak najgłośniej

Wczoraj kolejny raz przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję „Paczka dla Seniora”. W latach poprzednich wolontariusze SP 10 w Sieradzu zbierali wśród uczniów i pracowników pieniądze, za które kupowali świąteczne upominki. Potem wspólnie pakowali paczki dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu. Tuż przed Bożym Narodzeniem udawali się do DPS-u, gdzie spotykali się z seniorami, wręczali paczki, składali życzenia, a także przedstawiali świąteczny program artystyczny.
W tym roku było to niemożliwe. Dlatego każda z klas przygotowała samodzielnie upominki dla mieszkańców DPS-u. W czwartek przedstawiciele poszczególnych klas pojawili się w szkole, by przekazać świąteczne prezenty.
Uczniowie za pośrednictwem telewizji przekazali seniorom życzenia radosnego i spokojnego Bożego Narodzenia, bajecznie kolorowych bombek, zapachu igliwia oraz rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole i pysznych wigilijnych potraw, a w Nowym Roku- zdrowia, optymizmu i wiary, że są i zawsz będą wokół ludzie, dla których są ważni                     i na których mogą liczyć.
Tego samego dnia wszystkie upominki zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Oficjalnie Dzień Życzliwości obchodzony jest jutro, ale wzajemna serdeczność powinna towarzyszyć nam zawsze, więc już dziś...

W związku z rozszerzaniem się pandemii oraz wprowadzeniem nauki zdalnej dla wszystkich uczniów zapraszamy rodziców na wywiadówki śródsemestralne, które  odbędą się w ustalonych terminach w sposób zdalny z wykorzystaniem aplikacji Teams.
Proszę, by każdy Rodzic do udziału w spotkaniu z wychowawcą skorzystał z konta swojego dziecka.

Terminy wywiadówek:
9.11.2020 r. - poniedziałek
klasy I - 17.00
klasy II i IV - 17.30
klasy VIII - 18.00
10.11.2020 r. wtorek
klasy III i V - 17.00
klasy VI - 17.30
klasy VII -- 18.00

W dniu 19.10.2020r w Sieradzu odbyły się Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Nasza reprezentacja w kategorii chłopców starszych osiągnęła duży sukces zajmując 2 miejsce w województwie. Zawodnicy nagrodzeni zastali medalami oraz otrzymali  puchar i dyplom dla szkoły.

Do sukcesu przyczynili się: Czyż Brian 8C, Graczykowski Radosław 8C, Borawski Jakub 8E, Wojtal Maciej 8E, Chmiela Michał 8E, Jakiel Patryk 8B, Cieślak Szymon 7E, Hejmanowski Aleksander 7H, Iwankiewicz Michał 7H.

Opiekunem drużyny był Wiesław Pietrasik.

W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu
301991

Your IP: 184.72.102.217
2021-01-26 15:31

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.