Documaster Campus - logowanie

10 grudnia uczniowie klasy III b udali się do Muzeum Okręgowego w Sieradzu, aby obejrzeć wystawę czasową „Zabawki PRL-u”. Z zafascynowaniem przyglądali się zabawkom z czasów dzieciństwa swoich dziadków. Porównywali je z tymi, którymi bawią się dzisiaj. Chłopców najbardziej ciekawiły ołowiane żołnierzyki, a dziewczynki lalki i wózki do nich. Na ekspozycji wystawione były także książki literatury tamtych czasów np. „Przygody Koziołka Matołka”, które nie są obcą lekturą również dla naszych uczniów. Wizyta w muzeum była wspaniałą okazją do przypomnienia zasad zachowania w tego typu instytucjach kulturalnych.

05.12.2019r.uczniowie klas: IA i IC wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do "Ceramilandii" w Lutomiersku. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach podczas których mogli ozdabiać gliniane figurki,  według własnego pomysłu. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali dyplomy „Młodego Ceramika” za zdobycie wiedzy dotyczącej technologii produkcji ceramiki oraz za udział w warsztatach tworzenia i ozdabiania ceramicznych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Dzieci miały zapewnione również wiele atrakcji. Ogromny plac zabaw zaopatrzony był w dmuchańce, karuzelę, pociąg oraz tor przeszkód. . Po zakończonej zabawie dzieci udały się do sali, w której odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem , od którego każde z nich otrzymało ciekawy prezent. Podczas wycieczki panowała serdeczna i życzliwa atmosfera.

Dnia  3 grudnia br. uczniowie klasy 6g i 6h wraz z opiekunami wybrali się pociągiem do kina w Kaliszu na film pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem?”.  Film opowiadał o Luci, której tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów…
Wyjazd był bardzo udany a dla niektórych uczniów był to pierwszy raz w życiu przejazd pociągiem.

5 grudnia odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach. Jest on organizowany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej  w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Konkurs na celu rozwijanie zainteresowań tradycjami filmowymi regionu łódzkiego oraz Polski. Mogli do niego przystąpić uczniowie klas VII i VIII.

Czytaj więcej: FILMOWE ŁÓDZKIE

Dnia 2 i 6 grudnia uczniowie klas i 4 i 5 byli uczestnikami warsztatów profilaktycznych pt : Stop agresji i przemocy. Uczniowie pracowali metodą warsztatową nad problemem przemocy, sposobami rozwiązywania konfliktów , radzenia sobie z agresją rówieśniczą. Uczyli się również sposobów rozładowywania napięcia.

3 grudnia br. uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl taneczno-muzyczny "Sól cenniejsza niż złoto". Uczniowie Akademii Formy i Tańca ODORIKO w profesjonalny sposób przedstawili historię króla i jego najmłodszej córki, dzięki której dostrzegł, że bez miłości nie da się żyć, a to wszystko za sprawą tak dobrze znanej nam soli.

Czytaj więcej: Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi

W dniach 3- 6 grudnia przeprowadzimy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Paczka dla Seniora”. Uzbieraną kwotę przeznaczymy na przygotowanie świątecznych paczek dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu, których odwiedzimy przez świętami.
Prosimy o wsparcie naszej akcji i jednocześnie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączą się do niej.

Wolontariusze SP 10

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki karmy, zabawek i  rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Czartkach. Dzięki Waszej pomocy koty i psy otrzymały wiele ważnych dla nich podarunków.
Wolontariusze SP 10

28 listopada w Kompleksie EC1 w Łodzi odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Dbam o środowisko”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Główną Ideą konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska ukazane w ciekawych i twórczych pracach plastycznych. Spośród 1008 zakwalifikowanych  prac  nagrodzono 30. Jedną z nich zdobyła Weronika Kaczmarek z klasy 7a. W gali uczestniczyło 41 uczniów z naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości wszyscy wzięli udział w zwiedzaniu Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Wyjazd dostarczył wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu

Your IP: 3.94.129.211
2019-12-16 01:09

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.