Documaster Campus - logowanie

W dniu 17 września 2020r. odbyła się uroczystość upamiętniająca zbrojną napaść Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939r., obchodzono też Światowy Dzień Sybiraka. W Kościele Garnizonowym w Sieradzu odprawiono Mszę Świętą za Ojczyznę, następnie zebrani przemaszerowali z kościoła pod Pomnik Sybiraków na ulicy Rycerskiej. Po przemówieniu okolicznościowym Prezydenta Miasta wygłoszono apel pamięci i oddano salwę honorową. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8e pod opieką p. A. Putyńskiego.

Zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami

15 wrzenia 2020 r. (wtorek)

Klasy I  – godz. 17:00

Klasy II i IV  – godz.17.30

Klasy  VIII – godz. 18.00

16 września 2020 r. ( środa)

Klasy III i V – godz. 17.00

Klasy VI – godz. 17.30

Klasy VII – godz. 18.00

W dniach 13 – 25 sierpnia 1920r. pomiędzy oddziałami Armii Czerwonej a Wojskiem Polskim doszło do wielkiej bitwy, zwanej także Cudem nad Wisłą. Zwycięstwo nad Sowietami to jedna z najjaśniejszych kart w historii naszego narodu. By uczcić i upamiętnić setną rocznicę tego wydarzenia, pan G. Pipia przygotował wystawę, którą możemy oglądać w holu naszej szkoły. Zgromadzone na niej eksponaty to fotografie, plakaty, teksty pieśni legionowych, mapy itp. pochodzące ze zbiorów prywatnych oraz należące do Sieradzkiego Klubu Kolekcjonera i Hobbysty. Wystawa przybliża wydarzenia i atmosferę tamtych lat. Zapraszamy do jej oglądania wszystkich uczniów i rodziców.

Pierwszego września obchodziliśmy osiemdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu  drugiej wojny światowej. W miejskich obchodach tego ważnego dla nas Polaków wydarzenia naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klady 8e w składzie: Maja Białczak, Maciej Chmiela, Małgorzata Korpal, Barbara Ogrodowczyk, Maciej Wojtal, Maja Zamysłowska, Łukasz Żakowicz.
Obchody osiemdziesiątej pierwszej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Sieradzu-Męce. Po zakończeniu Eucharystii Pan Prezydent Sieradza Paweł Osiewała wygłosił krótkie przemówienie, w którym przypomniał jak ważna jest pamięć historyczna o tych, którzy wykazali się męstwem w walce o wolność naszej Ojczyzny. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na pobliski cmentarz parafialny, gdzie w zbiorowej mogile spoczywa stu sześćdziesięciu żołnierzy poległych w czasie kampanii wrześniowej z 1939r. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele władz miasta, powiatu, służb mundurowych, harcerzy oraz uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty na mogile poległych żołnierzy.

Pandemia  znacząco wpłynęła na zmianę  organizacji rozpoczęcia nowego  roku szkolnego 2020/2021. W naszej szkole odbyło się tylko uroczyste powitanie klas pierwszych, w którym uczestniczyli: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, wychowawcy, rodzice oraz nasi najmłodsi uczniowie, dla których był to jeden z najważniejszych dni w życiu.
Pani Dyrektor Helena Rajewska serdecznie  przywitała tegorocznych pierwszoklasistów. W swym przemówieniu omówiła krótko  zasady bezpieczeństwa epidemicznego oraz życzyła  zgromadzonym uczniom, by jak najlepiej czuli się w naszej szkole i osiągnęli w niej wiele sukcesów.
Równie życzliwe słowa skierował do uczniów klas pierwszych Prezydent  Miasta Sieradza – Paweł  Osiewała.
Po przemówieniach odbyła się część artystyczna przygotowana przez  panie:  Beatę Pastusiak, Annę Sekulską,  Katarzynę Wojtysiak i Małgorzatę Mordak.  Jej myśl przewodnia brzmiała: „Marzenia mają wielką moc”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy 2 oraz ich starsze koleżanki z klasy 6 a i 7 g. Celem krótkiej inscenizacji było podkreślenie roli  naszej szkoły - miejsca, w którym zaczynają się spełniać nasze marzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym Pani Dyrektor Helena Rajewska, przecinając wstęgę,  dokonała oficjalnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się do wyznaczonych klas.
I tak rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021!
Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły, aby mieli  odwagę marzyć i rozwijać swoje talenty! Zawsze bądźcie sobą! Uśmiechajcie się do siebie! Dobrze czujcie się w swoich klasach i sprawcie, by nasza szkoła stała się miejscem, do którego każdy z nas będzie chciał wracać!

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie klas VII
informuję, że w dniu 07.09.2020 (poniedziałek) o godz. 8.00 w sali 233 odbędzie się rekrutacja uczniów klas VII na dodatkowe zajęcia z konwersacji w języku angielskim, które będą odbywały się w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Celem tych zajęć jest doskonalenie komunikatywności i pokonywanie barier przed wypowiadaniem się w obcym języku. Test sprawdzający, który uczniowie napiszą w poniedziałek pozwoli nam wyłonić najlepszych kandydatów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Helena Rajewska, Dyrektor szkoły

W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu

Your IP: 3.80.144.129
2020-10-01 22:22

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.