23.04.2024 roku klasa 5a wraz z p. L. Kacprzakiem udała się na sieradzki cmentarz. Tam na mogile Sieradzkich Zakładników młodzież złożyła kwiaty oraz zapaliła symboliczne znicze. Wojtek Pewniak krótko przedstawił kolegom  historię rozstrzelania Sieradzkich Zakładników. Była to ważna lekcja patriotyzmu. Warto i trzeba pamiętać o naszej historii, o ludziach, którzy często oddawali życie, po to, abyśmy my dzisiaj żyli w wolnej Polsce.

Czytaj więcej: Klasa 5a składa hołd Sieradzkim Zakładnikom

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Sieradzu uczniowie klas 6A i 6E wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych najsłynniejszej lekturowej bohaterce – Ani Shirley. Panie bibliotekarki, jak zawsze, przygotowały intrygujące zadania, quizy i prezentacje. Skorzystaliśmy z nich w pełni i czujemy się gotowi do omawiania tej lektury na lekcjach języka polskiego. Nasza polonistka p. J. Pacholak będzie mogła być z nas dumna.

Czytaj więcej: Ania z Zielonego Wzgórza nie ma dla nas tajemnic

Zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych uczniów na zebrania z wychowawcami:

24 kwietnia 2024 r. (środa)
Klasy I i II – godz. 17.00
Klasy III i IV- godz. 18.00

25 kwietnia 2024 r. (czwartek)
Klasy V - VI- godz. 17:00
Klasy VII - VIII – godz. 18.00

W piątek 18 kwietnia rozstrzygnięto konkurs ortograficzny dla uczniów klas piątych. W trudnych potyczkach językowych najlepszą okazała się uczennica klasy 5c Zuzanna Gajdzińska. Gratulujemy zwyciężczyni oraz pozostałym uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów i cieszymy się, że tak dobrze poradzili sobie z zawiłościami polskiej ortografii. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Aleksandra Kaczmarek i Jolanta Pacholak.

Co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku hasło przewodnie tego święta brzmi: „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.  23 kwietnia  obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Kwiecień jest więc  świętem książki, czytania oraz dyskusji o autorach.

Czytaj więcej: Dzień Książki

Dnia 11.04.2024 odbył się szkolny konkurs recytatorski pt: „Poezja drogowskazem wartości – dobro, piękno, prawda”, przeznaczony dla uczniów i uczennic klas III i IV.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski

Dnia 10.04.2024 r. odbyły się zawody wojewódzkie w „Grach i zabawach”- Igrzyska Dzieci  - klas 1-4 w Skierniewicach. W zawodach wzięły udział drużyny z Zelowa, z Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic, Zgierza i Łodzi. Nasza szkoła zajęła VI miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej postawy, walki i zaangażowania.

Czytaj więcej: Igrzyska Dzieci klas 1 - 4