W dniach 22-26.11.2021 r. nasza szkoła gościła w swoich murach 27 uczniów z Turcji, Macedonii Północnej i Rumunii, którzy przybyli do Sieradza pod opieką siedmiorga opiekunów, by wraz z członkami naszej społeczności realizować założenia projektu "Zaprogramuj swój sukces!", który stworzyliśmy i koordynujemy w ramach programu Erasmus+. Cała grupa projektowa brała więc udział w zajęciach z programowania, preorientacji zawodowej (m.in. dzięki uprzejmości firmy Scanfil) i języka angielskiego (prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii).

Pomimo, że agenda mobilności była dość napięta, a listopadowa aura nas nie rozpieszczała, udało się również pokazać gościom warszawską Starówkę, odrobinę cofnąć w czasie podczas wizyty w Warszawskim Muzeum Komputerów i Gier oraz spędzić wieczór integracyjny przy kręglach. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, ale już niebawem spotkamy się ponownie podczas kolejnych mobilności - w Usaku, Prilepie i Targu Jiu.

A tak nasze przedsięwzięcie prezentuje lokalna telewizja: