foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniach 26.03. – 01.04.2022 r. uczniowie naszej placówki pod opieką p. Agnieszki Proszewskiej – Olczyk i p. Olgi Jaworskiej wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkół partnerskich z Polski, Turcji, Macedonii i Rumunii służącym spełnieniu założeń projektu „Zaprogramuj swój sukces!” realizowanego w ramach programu Erasmus+. Tym razem miejscem spotkania była Macedonia.
Większość aktywności projektowych odbywała się na terenie szkoły partnerskiej w miejscowości Prilep, ale nie zabrakło także poszukiwania historyczno – kulturowych powiązań Macedonii z krajami partnerskimi w Skopje, Bitoli czy Ochrydzie.


Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w zajęciach z programowania, a także odwiedzili wystawę robotów, lokalne przedsiębiorstwo o nazwie MIKROSAM (zajmujące się dostarczaniem automatyki przemysłowej do produkcji kompozytów), muzeum tytoniu (narodowego wyrobu Macedonii), siedzibę Instytutu Narodowego, Centrum Holokaustu oraz Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. W międzyczasie poznawali lokalne tradycje i zwyczaje oraz zawierali nowe znajomości.
To był intensywny, ale niezapomniany czas. Następne spotkanie projektowe odbędzie się już w maju, w Turcji – czekamy z niecierpliwością!

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.