Dnia 20.05.2022r. w szkolnej auli odbyło się spotkanie z polskim wioślarzem i działaczem sportowym, trzykrotnym olimpijczykiem i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z 1992 r. w kategorii jedynki- Kajetanem Tomaszem Broniewskim,  urodzonym w 1963 roku. Później olimpijski medalista - Kajetan Broniewski opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Nasz gość opowiadał między innymi o swojej długoletniej rywalizacji  ze swym przeciwnikiem  sportowym – Thomasem Lange, z którym do  dnia dzisiejszego nadal utrzymuje kontakt.

Czytaj więcej: Spotkanie z Kajetanem Tomaszem Broniewskim

„ Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega,
albo zaśnie –   w każdym razie wygra…”

Henryk Sienkiewicz

Zapraszamy codziennie  do biblioteki szkolnej w godzinach 8:00 -16:0

W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ BIBLIOTEKA CZYNNA    15:00 – 17:00

Komunikat o jakości wody w jacuzzi.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu informuje, że woda w jacuzzi na pływalni nie spełnia wymagania jakości określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r. poz.2016)

Komunikat o jakości wody w niecce basenu.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu informuje, że woda w niecce basenowej na pływalni spełnia wymagania jakości określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r. poz.2016)

W maju w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych prezentowane przez uczniów klas 4 dla kolegów i koleżanek z klas młodszych. Celem pokazów było zaciekawienie światem przyrody i rozbudzenie pasji poznawczych naszych uczniów. Dzięki naszym małym naukowcom mogliśmy m.in. przekonać się czy powietrze coś waży, zobaczyć jak powstaje tęcza czy wiatr, dowieść trudności odczuwania smaku podczas wyeliminowania możliwości powonienia czy wyjaśnić zasadę działania termometru poprzez doświadczenie obrazujące rozszerzalność temperaturową gazów i cieczy. Ogromnie dziękujemy uczniom klas 4 za przygotowanie i przeprowadzenie fantastycznych eksperymentów, dzięki którym mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.