foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości był wykorzystywany 4 lutego podczas części artystycznej Dnia Otwartego naszej szkoły, która odbywała się na małej sali gimnastycznej. Kolumny głośnikowe, mikser, mikrofony bezprzewodowe, w tym nagłowne pozwoliły, aby przekaz przedstawienia pt. „Witajcie w szkole” przygotowanego przez uczniów klasy III d oraz III a był jak najwyższej jakości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 289 800zł. Suma ta pozwoliła na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zakupiony sprzęt posłużył do wyposażenia sali robótek ręcznych oraz sali do zajęć technicznych. Oprócz tego zakupiliśmy: dwie drukarki 3D, drony, roboty edukacyjne Photon, okulary do wirtualnej rzeczywistości, zestawy Lego Education, sprzęt nagłośnieniowy oraz służący do rejestrowania obrazu i głosu oraz nagrywania i montowania filmów.

 

Podczas jednej z lekcji uczniowie kl. III b „zaprzyjaźniali” się z robotami Photon zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości. Poznawali aplikację służącą do ich obsługiwania oraz stawiali pierwsze kroki w ich programowaniu.

 

Podczas dodatkowych zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Arlenę Przelazłą-Matusiak uczniowie klas I-III tworzyli przy użyciu drewnianych krosen własne tkaniny. Krosna tkackie zakupione ze środków w ramach Laboratoriów Przyszłości uczą dzieci kreatywności, cierpliwości oraz ćwiczą motorykę małą.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.