W dniu 20 listopada 2018 r.  w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbył się konkurs "Mistrz języka polskiego", skierowany do uczniów klas 8 szkół podstawowych, 3 gimnazjum i 1 klas średnich. Jego celem było promowanie poprawnej polszczyzny, zwrócenie uwagi na bogactwo języka polskiego, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.
W konkursie uczestniczyło 28 osób z 15 szkół z terenu powiatu sieradzkiego (szkoły podstawowe: w Błaszkach, Brąszewicach, Sędzimirowicach, Wróblewie, Warcie, szkoły podstawowe nr 6, 8, 9, 10 w Sieradzu, gimnazjum w Błaszkach, I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu, II LO im. S. Żeromskiego w Sieradzu, LO Sieradzkiego Towarzystwa Oświatowego oraz Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Sieradzu).
Mistrzem języka polskiego okazała się Jolanta Pędziwiatr ze Szkoły Podstawowej w Brąszewicach, natomiast reprezentant naszej szkoły, Jakub Piotrowski, zajął II miejsce, III miejsce powędrowało do Krystiana Zduniaka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.