foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

20 stycznia 2024 roku obchodziliśmy 79, rocznicę bombardowania Sieradza przez radzieckie lotnictwo. W sieradzkiej Bazylice mniejszej miała miejsce uroczysta msza święta, w której uczestniczyła również młodzież naszej szkoły wraz ze sztandarem. Po mszy  delegacje złożyły kwiaty pod tablicą memorialną.

Czytaj więcej: 79. rocznica bombardowania Sieradza

21 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Życzliwości. Tego dnia zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przybyli do szkoły ubrani w jasne, radosne stroje, emanując pozytywnym nastawieniem. Każdego wchodzącego witano słodyczami i uprzejmym słowem. Delegacje z poszczególnych klas składały serdeczne życzenia zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości

W czerwcu 2022 roku Towarzystwo Przyjaciół Sieradza zorganizowało dla uczniów i mieszkańców miasta Sieradz Konkurs literacki "Wierszem o Sieradzu".
Wśród wielu uczestników znalazła się Milana Artaman - obecnie uczennica klasy VI d oraz uczeń klasy IV e - Michał Zaskórski ze Szkoły Podstawowej nr 10 im.Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu.

Czytaj więcej: Konkurs literacki "Wierszem o Sieradzu"

,,Ko­niec śnie­gu!
Wio­sna w bie­gu!
Już bo­cia­ny po­wra­ca­ją,
Już skow­ron­ki kon­cert dają.
Tu kro­ku­sy, tam żon­ki­le
Spo­glą­da­ją na świat mile.
Tra­wa zmie­nia swo­ją zie­leń,
Chęt­nie ją po­lu­bi je­leń.
Bu­dzi się przy­ro­da wko­ło,

Czytaj więcej: Wiosna, ach to Ty!

Dnia 20.05.2022r. w szkolnej auli odbyło się spotkanie z polskim wioślarzem i działaczem sportowym, trzykrotnym olimpijczykiem i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z 1992 r. w kategorii jedynki- Kajetanem Tomaszem Broniewskim,  urodzonym w 1963 roku. Później olimpijski medalista - Kajetan Broniewski opowiedział o swojej ścieżce sportowej, o sukcesach i porażkach. Nasz gość opowiadał między innymi o swojej długoletniej rywalizacji  ze swym przeciwnikiem  sportowym – Thomasem Lange, z którym do  dnia dzisiejszego nadal utrzymuje kontakt.

Czytaj więcej: Spotkanie z Kajetanem Tomaszem Broniewskim


Ocena zbiorcza roczna jakości wody
na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu
za okres 1 stycznia 2023 roku - 31 grudnia 2023 roku


Komunikat o jakości wody w jacuzzi.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu informuje, że woda w jacuzzi na pływalni spełnia wymagania jakości określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r. poz.2016)


Komunikat o jakości wody w niecce basenu.

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu informuje, że woda w niecce basenowej na pływalni spełnia wymagania jakości określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r. poz.2016)


 

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.