W tym Roku w ramach Dni Sieradza odbył się -  już kolejny raz  - konkurs poświęcony Patronce naszego  miasta  Świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Konkurs Plastyczny był skierowany do uczniów sieradzkich szkół.  W XI Międzyszkolnym Konkursie o Świętej Urszuli Ledóchowskiej  - Patronce Sieradza brały udział także dzieci z naszej szkoły. Prace dotyczyły tematu: „Dobrze nam tu i miło w naszej Rodzinie”.

1 czerwca podczas Jarmarku Urszulańskiego  zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczono nagrody.
Konkurs Międzyszkolny  obejmował kategorie  wiekowe dla klas I – III oraz IV – VI.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia.
 W kategorii klas I – III szkół podstawowych:
I MIEJSCE  zdobył Szymon Polak z klasy I C
II MIEJSCE  przypadło w udziale Oldze Rybackiej z klasy II C
III MIEJSCE  osiągnęła Gabriela Kiełbasa  z klasy II C
Ogłoszono  też prace wyróżnione, których autorami są uczniowie:  Lena Orszulak z klasy I C, Zuzanna Frątczak z klasy I B , Aleksandra Sitarek z klasy II C, Maja Dudek z klasy II C.

W kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobył Krystian Jamrozy z klasy IV E

Cieszymy się, że już najmłodsze pokolenie, poprzez udział w  takim Konkursie,  może poznawać Patronkę Miasta -  Świętą Urszulę Ledóchowską  - oraz podejmuje w tym celu  twórcze działania. Gratulujemy sukcesów i wyróżnień.

Katechetka   Anetta Świeszczakowska

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.