Uczniowie klasy 5b majsterkowali na lekcji techniki.

W ostatnim tygodniu klasa IIa uczyła się języka angielskiego w innej, niekonwencjonalnej i ciekawszej formie. Podczas wprowadzania słownictwa dotyczącego znaków drogowych i wskazywania drogi innym, uczniowie mieli możliwość skorzystania z robota edukacyjnego ''Photon''. Ich zadanie polegało, na wydawaniu poleceń, klikając jednocześnie odpowiedni przycisk na tablecie, który służył do sterowania robotem.

Czytaj więcej: Angielski z programowaniem

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Ligi Robotów 2023 za nami. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i nasze miasto w Warszawie. Poza podium, ale z medalami i nowymi doświadczeniami. Cieszymy się, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie 33 najlepszych drużyn w Polsce z 700 szkół biorących udział w zawodach.

Czytaj więcej: Finał Ogólnopolskiego Turnieju Ligi Robotów 2023

Uczniowie pod opieką p. Agnieszki Olczyk i p. Damiana Kruglaka przygotowują się do konkursu z programowania, Liga Robotów. Idzie nam coraz lepiej. Trzymamy kciuki:)

Klasa III e, podczas omawiania lektury „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego, mogła przenieść się dzięki okularom VR zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości na Czarny Ląd i podziwiać krajobrazy i miejsca charakterystyczne dla tego kontynentu. Podobnie jak w latach trzydziestych XX wieku Kazimierz Nowak, tak nasi uczniowie mogli poczuć klimat pustyni, sawanny czy poznać rodzimą kulturę tubylców.

Kiedy jeszcze za oknami ciężko o wiosenny krajobraz i klimat, uczniowie z klasy III b postanowili go wywołać i przenieść się za pomocą okularów VR zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości, w najróżniejsze miejsca na świecie, gdzie panowała już wiosenna aura.

Sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości był wykorzystywany 4 lutego podczas części artystycznej Dnia Otwartego naszej szkoły, która odbywała się na małej sali gimnastycznej. Kolumny głośnikowe, mikser, mikrofony bezprzewodowe, w tym nagłowne pozwoliły, aby przekaz przedstawienia pt. „Witajcie w szkole” przygotowanego przez uczniów klasy III d oraz III a był jak najwyższej jakości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 289 800zł. Suma ta pozwoliła na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zakupiony sprzęt posłużył do wyposażenia sali robótek ręcznych oraz sali do zajęć technicznych. Oprócz tego zakupiliśmy: dwie drukarki 3D, drony, roboty edukacyjne Photon, okulary do wirtualnej rzeczywistości, zestawy Lego Education, sprzęt nagłośnieniowy oraz służący do rejestrowania obrazu i głosu oraz nagrywania i montowania filmów.

Podczas dodatkowych zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Arlenę Przelazłą-Matusiak uczniowie klas I-III tworzyli przy użyciu drewnianych krosen własne tkaniny. Krosna tkackie zakupione ze środków w ramach Laboratoriów Przyszłości uczą dzieci kreatywności, cierpliwości oraz ćwiczą motorykę małą.