foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Pomagając sprawiamy, że świat staje się piękniejszy… Kierując się tymi słowami, nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”.
Po wybraniu rodziny, dla której paczkę pragnęliśmy przygotować, szkolni wolontariusze, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły rozpoczęli wielką zbiórkę żywności, środków czystości, przyborów szkolnych. To jednak nie był koniec…

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka 2023r.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała 29 stycznia już po raz 31. Tym razem celem jest zakup sprzętu przeznaczonego do diagnostyki zakażeń, prowadzących do rozwoju sepsy, hasło brzmiało "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" Uczniowie SP 10 kwestowali z puszkami na ulicach Sieradza, rozdając nie tylko charakterystyczne naklejki - serduszka, ale także uśmiechy i pozytywną energię.

Czytaj więcej: Uczniowie SP 10 pomagają:)

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkolna społeczność zebrała 180 kg nakrętek. 16 września 2022 r. przekazaliśmy je dziadkowi Tymka – chłopca cierpiącego na zespół Pitta –Hopkinsa. Ta niezwykle rzadka choroba nie pozwoliła siedmiolatkowi rozpocząć nauki w szkole. Chłopiec nie mówi i nie chodzi, ma też silną krótkowzroczność. Wymaga całodobowej opieki i długotrwałej rehabilitacji. Zebrane przez nas zakrętki zostaną przekazywane do skupu, a za uzyskane pieniądze rodzina Tymka zakupi sprzęt do rehabilitacji.

Czytaj więcej: Nakrętki dla Tymka

W sobotę 30 kwietnia kolejna grupa wolontariuszy pojechała do schroniska w Czartkach. Pogoda dopisywała, więc spacery z psami były bardzo przyjemne. Zwierzaki były szczęśliwe, obwąchiwały wszystkie mniejsze i większe krzaki, biegały i cieszyły się ze swobody. 
Następny wyjazd z wolontariuszami z klas 8c i 8e zaplanowany jest na 28 maja. 

Czytaj więcej: Wizyta w Czartkach

W marcu wolontariusze naszej szkoły rozpoczęli akcję polegającą na zapoznawaniu uczniów klas I- III z prawami dziecka. W tym celu prowadzą zajęcia, podczas których ich młodsze koleżanki i młodsi koledzy mają okazję dowiedzieć się, czym jest Konwencja Prawa Dziecka, jakie prawa przysługują dzieciom i gdzie mogą szukać pomocy, gdy prawa te są naruszane.

Czytaj więcej: Akcja „Poznaj swoje prawa”

Tradycją naszej szkoły stała się pomoc, jaką my- wolontariusze niesiemy zwierzętom. W tym roku szkolnym przekazaliśmy karmę, podkłady, koce i ręczniki przytulisku w Bogumiłowie. Jeździmy także do schroniska w Czartkach, by wyprowadzać przebywające tam psy na spacery. To wielka przyjemność nie tylko dla czworonogów.

Czytaj więcej: Wolontariusze pomagają psom

Od wielu dni na Ukrainie trwa wojna, podczas której zostaje rannych a nawet ginie wielu ludzi. Samorząd i wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali zbiórkę darów dla mieszkańców dotkniętego wojną kraju. Uczniowie i ich rodzice wykazali się wielkim sercem, przynosząc: środki czystości, żywność, wodę, zabawki, karimaty, pościel i środki opatrunkowe.

Czytaj więcej: Zbiórka dla Ukrainy

OGŁOSZENIE

             Solidaryzując się z Ukrainą, proponujemy, by Nasza społeczność szkolna symbolicznie wsparła mieszkańców Ukrainy miłym gestem, dobrym słowem, ciepłą myślą. W tym celu od 1 marca w głównym holu szkoły przygotowana jest tablica,  która będzie samodzielnie tworzona przez każdego, kto zechce włączyć się do akcji „Solidarni z Ukrainą”. Każdy z Nas będzie mógł napisać i zawiesić na tablicy swój przekaz solidarności  - kilka słów, niosących nadzieję (mile widziane karteczki w barwach narodowych Ukrainy).

Czytaj więcej: „Solidarni z Ukrainą”

 

W grudniu wolontariusze z naszej szkoły wykonali wiele świątecznych ozdób, które sprzedawali w ostatni czwartek i piątek przed przerwą świąteczną. Udało im się uzyskać ze sprzedaży 967, 36 zł. Całą kwotę przeznaczyli na zakup karmy suchej i w puszkach dla psów w różnym wieku oraz podkładów potrzebnych szczeniakom. 

Czytaj więcej: Pomagamy zwierzętom z przytuliska ”Rozmerdany Dwór”    

Szkoła Roku 2021

Licznik odwiedzin

dzisiaj 32

wczoraj 175

tydzień 579

miesiąc 2550

razem 155587

Currently are 58 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.