W ubiegłym roku szkolnym nasza szkolna społeczność zebrała 180 kg nakrętek. 16 września 2022 r. przekazaliśmy je dziadkowi Tymka – chłopca cierpiącego na zespół Pitta –Hopkinsa. Ta niezwykle rzadka choroba nie pozwoliła siedmiolatkowi rozpocząć nauki w szkole. Chłopiec nie mówi i nie chodzi, ma też silną krótkowzroczność. Wymaga całodobowej opieki i długotrwałej rehabilitacji. Zebrane przez nas zakrętki zostaną przekazywane do skupu, a za uzyskane pieniądze rodzina Tymka zakupi sprzęt do rehabilitacji.

Czytaj więcej: Nakrętki dla Tymka

W sobotę 30 kwietnia kolejna grupa wolontariuszy pojechała do schroniska w Czartkach. Pogoda dopisywała, więc spacery z psami były bardzo przyjemne. Zwierzaki były szczęśliwe, obwąchiwały wszystkie mniejsze i większe krzaki, biegały i cieszyły się ze swobody.
Następny wyjazd z wolontariuszami z klas 8c i 8e zaplanowany jest na 28 maja.

Czytaj więcej: Wizyta w Czartkach

W marcu wolontariusze naszej szkoły rozpoczęli akcję polegającą na zapoznawaniu uczniów klas I- III z prawami dziecka. W tym celu prowadzą zajęcia, podczas których ich młodsze koleżanki i młodsi koledzy mają okazję dowiedzieć się, czym jest Konwencja Prawa Dziecka, jakie prawa przysługują dzieciom i gdzie mogą szukać pomocy, gdy prawa te są naruszane.

Czytaj więcej: Akcja „Poznaj swoje prawa”

Tradycją naszej szkoły stała się pomoc, jaką my- wolontariusze niesiemy zwierzętom. W tym roku szkolnym przekazaliśmy karmę, podkłady, koce i ręczniki przytulisku w Bogumiłowie. Jeździmy także do schroniska w Czartkach, by wyprowadzać przebywające tam psy na spacery. To wielka przyjemność nie tylko dla czworonogów.

Czytaj więcej: Wolontariusze pomagają psom

Od wielu dni na Ukrainie trwa wojna, podczas której zostaje rannych a nawet ginie wielu ludzi. Samorząd i wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali zbiórkę darów dla mieszkańców dotkniętego wojną kraju. Uczniowie i ich rodzice wykazali się wielkim sercem, przynosząc: środki czystości, żywność, wodę, zabawki, karimaty, pościel i środki opatrunkowe.

Czytaj więcej: Zbiórka dla Ukrainy

OGŁOSZENIE

Solidaryzując się z Ukrainą, proponujemy, by Nasza społeczność szkolna symbolicznie wsparła mieszkańców Ukrainy miłym gestem, dobrym słowem, ciepłą myślą. W tym celu od 1 marca w głównym holu szkoły przygotowana jest tablica,  która będzie samodzielnie tworzona przez każdego, kto zechce włączyć się do akcji „Solidarni z Ukrainą”. Każdy z Nas będzie mógł napisać i zawiesić na tablicy swój przekaz solidarności  - kilka słów, niosących nadzieję (mile widziane karteczki w barwach narodowych Ukrainy).

Czytaj więcej: „Solidarni z Ukrainą”

W grudniu wolontariusze z naszej szkoły wykonali wiele świątecznych ozdób, które sprzedawali w ostatni czwartek i piątek przed przerwą świąteczną. Udało im się uzyskać ze sprzedaży 967, 36 zł. Całą kwotę przeznaczyli na zakup karmy suchej i w puszkach dla psów w różnym wieku oraz podkładów potrzebnych szczeniakom.

Czytaj więcej: Pomagamy zwierzętom z przytuliska ”Rozmerdany Dwór”