foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkolna społeczność zebrała 180 kg nakrętek. 16 września 2022 r. przekazaliśmy je dziadkowi Tymka – chłopca cierpiącego na zespół Pitta –Hopkinsa. Ta niezwykle rzadka choroba nie pozwoliła siedmiolatkowi rozpocząć nauki w szkole. Chłopiec nie mówi i nie chodzi, ma też silną krótkowzroczność. Wymaga całodobowej opieki i długotrwałej rehabilitacji. Zebrane przez nas zakrętki zostaną przekazywane do skupu, a za uzyskane pieniądze rodzina Tymka zakupi sprzęt do rehabilitacji.

W bieżącym roku szkolnym znów przeprowadzimy zbiórkę  plastikowego surowca. Przekażemy je później na cel charytatywny dla kogoś, kto jest w potrzebie.
Liczymy na naszych Uczniów i ich Rodziców.

Prosimy: nie wyrzucajcie zakrętek! Odkręćcie je i zachowajcie, a gdy zbierze się ich większa ilość, przynieście do szkoły. To prosty i łatwy sposób nie tylko na pomoc innym, ale też na skuteczną ochronę środowiska.
Plastikowe nakrętki poddawane są recyklingowi, a uzyskany z nich granulat wykorzystywany jest do produkcji kolejnych przedmiotów z plastiku.
Zbierać należy nakrętki plastikowe z butelek po napojach, kefirze, jogurcie, mleku, soku, ale też nakrętki z pojemników po chemii gospodarczej czy kosmetykach. Ważne, żeby nakrętki oddawać bez elementów papierowych, metalowych czy plastikowych wewnątrz nakrętki (jak np. w zamknięciach ketchupu czy kawy rozpuszczalnej).

   

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.