Uczniowie klasy 5b majsterkowali na lekcji techniki.
Laboratoria przyszłości
W ostatnim tygodniu klasa IIa uczyła się języka angielskiego w innej, niekonwencjonalnej i ciekawszej formie. Podczas wprowadzania słownictwa dotyczącego znaków drogowych i wskazywania drogi innym, uczniowie mieli możliwość skorzystania z robota edukacyjnego ''Photon''. Ich zadanie polegało, na wydawaniu poleceń, klikając jednocześnie odpowiedni przycisk na tablecie, który służył do sterowania robotem.
Finał Ogólnopolskiego Turnieju Ligi Robotów 2023 za nami. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i nasze miasto w Warszawie. Poza podium, ale z medalami i nowymi doświadczeniami. Cieszymy się, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie 33 najlepszych drużyn w Polsce z 700 szkół biorących udział w zawodach.
Uczniowie pod opieką p. Agnieszki Olczyk i p. Damiana Kruglaka przygotowują się do konkursu z programowania, Liga Robotów. Idzie nam coraz lepiej. Trzymamy kciuki:)
Klasa III e, podczas omawiania lektury „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego, mogła przenieść się dzięki okularom VR zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości na Czarny Ląd i podziwiać krajobrazy i miejsca charakterystyczne dla tego kontynentu. Podobnie jak w latach trzydziestych XX wieku Kazimierz Nowak, tak nasi uczniowie mogli poczuć klimat pustyni, sawanny czy poznać rodzimą kulturę tubylców.
Kiedy jeszcze za oknami ciężko o wiosenny krajobraz i klimat, uczniowie z klasy III b postanowili go wywołać i przenieść się za pomocą okularów VR zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości, w najróżniejsze miejsca na świecie, gdzie panowała już wiosenna aura.
Sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości był wykorzystywany 4 lutego podczas części artystycznej Dnia Otwartego naszej szkoły, która odbywała się na małej sali gimnastycznej. Kolumny głośnikowe, mikser, mikrofony bezprzewodowe, w tym nagłowne pozwoliły, aby przekaz przedstawienia pt. „Witajcie w szkole” przygotowanego przez uczniów klasy III d oraz III a był jak najwyższej jakości.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 289 800zł. Suma ta pozwoliła na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Zakupiony sprzęt posłużył do wyposażenia sali robótek ręcznych oraz sali do zajęć technicznych. Oprócz tego zakupiliśmy: dwie drukarki 3D, drony, roboty edukacyjne Photon, okulary do wirtualnej rzeczywistości, zestawy Lego Education, sprzęt nagłośnieniowy oraz służący do rejestrowania obrazu i głosu oraz nagrywania i montowania filmów.
Podczas dodatkowych zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Arlenę Przelazłą-Matusiak uczniowie klas I-III tworzyli przy użyciu drewnianych krosen własne tkaniny. Krosna tkackie zakupione ze środków w ramach Laboratoriów Przyszłości uczą dzieci kreatywności, cierpliwości oraz ćwiczą motorykę małą.
Podczas jednej z lekcji uczniowie kl. III b „zaprzyjaźniali” się z robotami Photon zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości. Poznawali aplikację służącą do ich obsługiwania oraz stawiali pierwsze kroki w ich programowaniu.