Wolontariat w naszej szkole

Rok szkolny 2016/2017 został nazwany "rokiem wolontariatu". W naszej szkole po raz pierwszy swoją działalność rozpoczął wolontariat szkolny, którego opiekunem została pani Karolina Waliszek. Przez cały okres nauki uczniowie wraz z nauczycielami będą angażować się w pomoc wszystkim potrzebującym. Z każdej przeprowadzonej akcji zostanie sporządzone sprawozdanie wraz z fotorelacją. Będą one zamieszczane na stronie internetowej naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych akcji charytatywnych.

Wielkanocna niespodzianka
Wystawienie jasełek w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu
Finał Zbiórki Żywności
Świąteczna Zbiórka Żywności
Wszystkich Świętych
Międzynarodowy Dzień Zwierząt
Sprzątanie świata - Polska 2016

Wystawienie jasełek w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen radości, miłości i pokoju. W tej światecznej atmosferze czterdziestu uczniów Naszej Szkoły pod opieką Pań: Anetty Świeszczakowskiej, Doroty Matusiak oraz Karoliny Waliszek 19 grudnia 2016 roku zaprezentowało przedstawienie bożonarodzeniowe w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu.
   Na widowni zasiedli jego pensjonariusze, pracownicy oraz Dyrektor DPS – Pani Halina Pawlak.
   Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili nowoczesną historię narodzenia Jezusa, a chórek szkolny zaśpiewał wiele pięknych kolęd. Wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, a po przedstawieniu Pani Dyrektor podziękowała artystom za wspaniałą grę aktorską i śpiew oraz obdarowała wszystkich słodyczami. Uczniowie również podarowali każdemu z widowni własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z najszczerszymi życzeniami.

Finał Zbiórki Żywności

Dnia 15 grudnia br. w Naszej szkole miał miejsce finał akcji Świątecznej Zbiórki Żywności. Była to już dwudziesta zbiórka nad przebiegiem której czuwały Polskie Banki Żywności. W Naszej szkole akcja przeprowadzona została po raz pierwszy i od samego początku cieszyła się sporym zainteresowaniem. Celem akcji było zebranie długoterminowych produktów spożywczych dla rodzin najbardziej potrzebujących w Naszej szkole. Zbiórka rozpoczęła się 24 listopada. Każdego dnia do specjalnie przygotowanych „kontenerków” uczniowie, rodzice, nauczyciele, słowem wszyscy ludzie dobrej woli, którym nie jest obojętny los bliźniego, składali produkty. Udało się zebrać blisko 80 kg żywności. W imieniu obdarowanych rodzin i własnym pragniemy Wszystkim bardzo podziękować za okazane serce i pomoc. Poniżej zdjęcia z finału akcji.

Świąteczna Zbiórka Żywności

Wszystkich Świętych

Październik oraz listopad były wyjątkowym okresem w naszej szkole. Zarówno przed 1 listopada jak i tuż po Święcie Zmarłych uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny aby wspominać wielkich Polaków: żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, sławnych sieradzan, a także zmarłych nauczycieli naszego miasta, w tym naszego patrona i założyciela naszej szkoły – Bolesława Zwolińskiego. Po patriotycznej pogadance na temat obrońców Warty '39, wszyscy uczniowie udali się do porządkowania opuszczonych grobów, by następnie zgodnie z tradycją zapalić znicze jako wyraz szacunku. Znicze zostały dostarczane zarówno przez uczniów jak i ich rodziców do przewodniczącej wolontariatu szkoły do dnia 24 października.
   Za każdą pomoc i chęć udziału WSZYSTKIM bardzo dziękujemy!

4 października - Międzynarodowy Dzień Zwierząt

Sprawozdanie z akcji: 23 edycja sprzątanie świata

Dnia 16 września 2016r. w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątanie świata - Podaj dalej... drugie życie odpadów".    Głównym celem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji odpadów, ograniczanie ilości odpadów, szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko. Przed akcją przypomniano uczniom zasady bezpieczeństwa oraz główne cele akcji.
   Uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na zbiórkę śmieci uprzątnęły teren wokół naszej szkoły oraz jej okolice pod opieką nauczycieli przyrody. Dzięki sprawnemu zaangażowaniu dzieci i słonecznej pogodzie efekty akcji były widoczne już po kilku godzinach.