foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Ligi Robotów 2023 za nami. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i nasze miasto w Warszawie. Poza podium, ale z medalami i nowymi doświadczeniami. Cieszymy się, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie 33 najlepszych drużyn w Polsce z 700 szkół biorących udział w zawodach.

Czytaj więcej: Finał Ogólnopolskiego Turnieju Ligi Robotów 2023

Kolejną wycieczkę z serii „Poznajemy  zawody naszych rodziców” odbyliśmy do Urzędu Miasta Sieradza. Przebieg wizyty był zaskakujący. Mogliśmy gościć u samego Prezydenta miasta Pana Pawła Osiewały, który poświęcił nam sporo czasu, objaśniając zawiłości pełnienia tak ważnej funkcji oraz odpowiadając na liczne i różnorakie pytania. Odwiedziliśmy także salę, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej Sieradza i poczuliśmy się bardzo poważnie.

Czytaj więcej: Niezwykła wizyta w Urzędzie Miasta Sieradza

Z głębokim żalem zawiadamiamy o nagłej śmierci wieloletniego nauczyciela i pracownika naszej szkoły Pana Tomasza Łatkowskiego. Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi zmarłego.

Nabożeństwo żałobne rozpocznie się 2 grudnia 2023 r. o godz. 13.30 w Błaszkach.

 

 

 Dyrekcja i społeczność
Szkoły Podstawowej nr 10
im. Bolesława Zwolińskiego
W Sieradzu

W czwartek uczniowie klasy 6A uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, które prowadziła Pani Paulina Jurczak. Podczas spotkania poznaliśmy zasady tworzenia makramy i sami wykonaliśmy piękne choinki z zielonego sznurka. Wszyscy zachwycili się tą pracą, panował spokój i skupienie. Chłopcy, którzy na co dzień są żywym srebrem, bardzo dokładnie i solidnie wiązali supełki. Praca nad makramą sprawiła wszystkim wiele radości i zadowolenia.

Czytaj więcej: Spotkanie z makramą

„Za tych, co nie mają mogiły ni dębowego krzyża…”

Wieczorem 16 listopada w naszej szkole odbyły się ZADUSZKI PATRIOTYCZNE poświęcone pamięci wszystkich tych Polaków, którzy oddali życie na ołtarzu wolności ojczyzny. Inscenizację poetycko – muzyczną w wykonaniu 31 uczniów przygotowały panie: Urszula Michalska i Emilia Szczepańska oraz pan Leszek Kacprzak.

Czytaj więcej: ZADUSZKI PATRIOTYCZNE

Jednym z wydarzeń towarzyszących szkolnym obchodom tegorocznego Święta Niepodległości był konkurs „Dyktando Niepodległościowe”.  Odbył się on w piątek, 10 listopada. W rywalizacji wzięło udział 8 siódmoklasistów, którzy napisali tekst najeżony trudnościami ortograficznymi.

I miejsce zdobyła Emilia Janczak – uczennica kl. 7e
II miejsce zdobył Jędrzej  Gil – uczeń kl. 7e
III miejsce zdobyła Zuzanna Kokoszka – uczennica kl. 7c

Czytaj więcej: DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych uczniów na zebrania z wychowawcami:

15 listopada 2023 r. (środa)

Klasy I i II – godz. 17.00
Klasy III i IV- godz. 18.00 

16 listopada 2023 r. (czwartek)

Klasy V - VI - godz. 17:00
Klasy VII i VIII – godz. 18.00

Słowa C.K. Norwida stanowiły w tym roku motto obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Inscenizacja niepodległościowa pokazała, w jaki sposób powinniśmy szanować ojczyznę i troszczyć się o nią na co dzień. Patriotyzm to nie górnolotne słowa o miłości ojczyzny, ale przede wszystkim odpowiedzialność za jej rozwój. 

Czytaj więcej: Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  - w Sieradzu miały miejsce uroczystości upamiętniające tę ważną w naszej historii datę. O godzinie 10 w sieradzkiej Bazylice została odprawiona uroczysta msza w intencji Ojczyzny. Wśród wielu sieradzan podczas mszy świętej obecne były władze samorządowe powiatu, miasta, gminy Sieradz, poczty sztandarowe, w tym poczet Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.

Czytaj więcej: 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.