foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z zapałem włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek z butelek po napojach, sokach i chemii gospodarczej. Udało nam się uzbierać 90 kg surowca.
17 września 2021 r. nakrętki zostały przekazane rodzinie 5-miesięcznego Miłoszka. Maluszek urodził się z poważną wadą serduszka i czeka go seria kosztownych operacji za granicą. Uzbierane przez naszych uczniów nakrętki trafią do recyklingu, a uzyskane w ten sposób pieniądze  pomogą rodzicom chłopca w zgromadzeniu odpowiedniej kwoty na leczenie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej „nakrętkowej akcji” i jednocześnie zachęcamy uczniów i ich rodziców do kolejnych zbiórek.
Już od poniedziałku, 20 września 2021 r. wznawiamy akcję. Prosimy: nie wyrzucajcie nakrętek! Zbierajcie je i przynoście do szkoły! Każda ilość jest cenna! Plastikowe nakrętki są małe, lekkie i w pojedynkę niewiele znaczą. Mogą jednak pomóc, gdy będzie ich dużo.
Pamiętajmy! Zbierając nakrętki pomagamy innym i chronimy środowisko!

17 września 82 lata temu nasz wschodni sąsiad, Związek Sowiecki, dokonał agresji na Polskę. Uczynił to zgodnie z wcześniejszymi porozumieniami zawartymi w pakcie Ribbentrop-Mołotow.
W naszym mieście w związku z tym odbyły się uroczystości upamiętniające tamten straszny czas
O godz. 16 w kościele garnizonowym została odprawiona uroczysta msza święta. Uczestniczyły w niej władze miasta, powiatu, wojsko, policja, poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8d i 8f z p. L. Kacprzakiem. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Zesłańców Sybiru. Prezydent wygłosił przemówienie, w którym oddał hołd tym wszystkim, którzy 82 lata temu dzielnie stawili opór sowieckiemu najeźdźcy.
Następnie odczytany został apel pamięci. Na koniec poszczególne delegacje( w tym młodzież SP nr10) złożyły kwiaty pod pomnikiem Zesłańców Sybiru.
Była to kolejna ważna lekcja historii, która przybliżyła nam wszystkim wydarzenia sprzed 82 lat.

W dniu 16.09.2021 r. o godzinie 9:30 przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyło 879 osób z dobrym czasem 390s.
W czasie próbnej ewakuacji byli obecni przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu, którzy nie szczędzili pochwał.
Ewakuacja odbyła się na wysokim poziomie, dobrze zorganizowana zapewniła odpowiedzialne i spokojne zachowanie wszystkich uczestników.
Szkolenia z zakresu przeciwpożarowego przynoszą efekty!

W czasie wakacji odbył się remont biblioteki szkolnej. Jej modernizacja pozwoliła na stworzenie nowoczesnej przestrzeni, otwartej na potrzeby uczniów, przystosowanej do nowych technologii, pobudzającej wyobraźnię.

Zapraszamy do biblioteki wszystkich uczniów, którzy chcą wypożyczyć książę, spędzić miło czas w czytelni, skorzystać z Internetu, popracować przy komputerze.

 

Tak się prezentuje, odnowiona, szkolna biblioteka.

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I 

Zapraszamy Rodziców uczniów klas I na spotkania  z wychowawcami 

w dniu 9 września 2021 r. o godzinie 17.00

1 września to znak, że skończyły się wakacje i wracamy do szkoły. Dla wielu uczniów to miłe spotkania z koleżankami i kolegami, z którymi nie widzieli się zbyt często w poprzednim rok szkolny.

Dla tych, którzy rozpoczynają naukę w klasie czwartej, to dodatkowy stres związany ze zmianą nauczyciela- wychowawcy. Z pewnością bardzo przeżyli pojawienie się w murach naszej szkoły także pierwszoklasiści. Zarówno tych, którzy rozpoczynają naukę w sieradzkiej „Dziesiątce”, jak i tych, którzy zdali do klasy czwartej, powitała pani dyrektor Helena Rajewska. Przedstawiła im nowych wychowawców i wyraziła nadzieję, że wszyscy będą się dobrze czuli w naszej szkole.

Uczniom przekazał również życzenia Prezydent Miasta Sieradz- pan Paweł Osiewała, a także przewodniczący Rady Rodziców- pan Mariusz  Łagodziński.

Uczniowie klasy 2b,2e i 6a oraz 8f przygotowali dla nich krótką część artystyczną, która ze względu na wyjątkowy dzień została podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczyła wybuchu II wojny światowej i przypomnienia ofiar, które ona pochłonęła. Druga zaś, przygotowana przez klasy młodsze, przedstawiała szkołę w żartobliwy sposób.

Z pewnością ten dzień pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców, którzy również przeżywali nowy etap w życiu swoich dzieci.

 

1 wrzesień to bardzo ważna data w historii Polski i świata. Tego dnia 82 lata temu hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Agresja na nasz kraj zapoczątkowała II wojnę światową, jedną z najstraszniejszych w historii ludzkości. Tego dnia w całym kraju odbywały się liczne uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Również w naszym mieście miały miejsce obchody wybuchu II wojny. O godzinie 17 w kościele w Sieradzu-Męce została odprawiona uroczysta msza w intencji ofiar wojny. Obecni na niej byli przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz gminy Sieradz, wojsko, policja oraz poczty sztandarowe, w tym poczet Szkoły Podstawowej nr 10. Po mszy obchody rocznicowe przeniosły się na miejscowy cmentarz, gdzie znajduje się mogiła żołnierzy, którzy zginęli we wrześniu 1939 podczas walk nad rzeką Wartą. Prezydent wygłosił okolicznościowe przemówienie, został odczytany apel pamięci a na koniec poszczególne delegacje( w tym młodzież SP nr 10) złożyły kwiaty na mogile obrońców ojczyzny  z września 1939 roku. Udział w takich uroczystościach jest ważną lekcją historii.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

w Szkole Podstawowej nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu

 

1 września 2021 r. (środa)

HARMONOGRAM

 GODZINA

 KLASA

 FORMA 

8.00

VIII

spotkania z wychowawcami 

9.00

II, III i VII

spotkania z wychowawcami 

10.00

V i VI

spotkania z wychowawcami 

11.00

I i IV

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego –

sala gimnastyczna 

 

Rozmowa z Panem Waldemarem Flajszerem- Łódzkim Kuratorem Oświaty na temat planów i przygotowań do nowego roku szkolnego.


Podręczniki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10
 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu

 

Zapraszam Rodziców do podpisania umowy użyczenia oraz odbioru zestawów podręczników zgodnie z poniższym harmonogramem.

 

HARMONOGRAM ODBIORU PODRĘCZNIKÓW

 

Data/dzień

Godzina

Klasa

26.08.2021 r.

(czwartek)

17.00 

Klasy: I i II

18.00 

Klasy: III i VII

27.08.2021 r.

(piątek)

17.00 

Klasy: IV i V

18.00

Klasy: VI i VIII

 

Proszę wszystkich Państwa zgłaszających się do szkoły o zachowanie dystansu społecznego, osłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

                                                                                          Helena Rajewska

                                                                                           Dyrektor szkoły

Projekty unijne

Szkolny BIP

Licznik odwiedzin

8399503
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Razem
3211
9464
353783
7948649
493234
351143
8399503

Your IP: 3.239.58.199
2021-09-19 08:22

Sirman

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.