Ze względu na trudną sytuację epidemiczną przewidziane na ten tydzień zebrania z rodzicami odbędą się 8 i 9 lutego (wtorek, środa).

Zapraszamy zainteresowanych rodziców na "Dzień otwartej szkoły", który odbędzie się 04.01.2022r. (wtorek) w godzinach: 17.00 - 18.00, w sposób zdalny, z wykorzystaniem aplikacji Teams.
Proszę, by każdy Rodzic do udziału w spotkaniu z nauczycielami skorzystał z konta swojego dziecka.

W czwartek i piątek odbył się w naszej szkole jarmark, podczas którego rodzice uczniów, nasi wychowankowie i pracownicy szkoły mogli kupić przygotowane przez wolontariuszy SP10 ozdoby choinkowe. Przez te dwa dni wolontariuszom udało się sprzedać prawie wszystkie przygotowane wcześniej ozdoby.

Czytaj więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy

Uczniowie klasy 6 b przygotowując ozdoby świąteczne, postanowili włączyć się w projekt Fundacji Dr Clowna "Prezent na święta" - akcję dla pacjentów szpitala, którzy niestety tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalnych salach. Uczniowie przekazali własnoręcznie wykonane ozdoby oraz drobne upominki z życzeniami świątecznymi. Mamy nadzieję, że chociaż przez chwilę na twarzach wszystkich chorych zagości uśmiech.

Czytaj więcej: Projekt Fundacji Dr Clowna "Prezent na święta"

Uczniowie najmłodszych klas pod opieką swoich wychowawców podczas lekcji wykonali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami przeznaczonymi dla pacjentów Sieradzkiego szpitala.

Czytaj więcej: Prezent na święta

Czy wiecie, że nazwa ‘jasełka’ wywodzi się od staropolskiego słowa ‘jasło’ oznaczającego żłób?
Za twórcę jasełek uznaje się św. Franciszka z Asyżu, który na początku XIII w. zaaranżował scenę narodzin Jezusa w Betlejem. Zwyczaj kolędowania przywędrował do Polski na przełomie XIV/XV w. i pozostał do dziś. To ulubiona tradycja wielu Polaków, których jasełka wprowadzają w świąteczny nastrój. Zwłaszcza dla dzieci oczekiwanie na Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku.

Czytaj więcej: Czas kolędowania

Na zlecenie bardzo zapracowanego Świętego Mikołaja uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego  w dniu 6 grudnia odwiedzili uczniów naszej społeczności szkolnej, by podarować im coś słodkiego za przebranie się mające  na celu uczczenie Mikołajek.

Czytaj więcej: Szkolne Mikołajki 2021