Documaster Campus - logowanie

Dnia  3 grudnia br. uczniowie klasy 6g i 6h wraz z opiekunami wybrali się pociągiem do kina w Kaliszu na film pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem?”.  Film opowiadał o Luci, której tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów…
Wyjazd był bardzo udany a dla niektórych uczniów był to pierwszy raz w życiu przejazd pociągiem.

5 grudnia odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach. Jest on organizowany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej  w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Konkurs na celu rozwijanie zainteresowań tradycjami filmowymi regionu łódzkiego oraz Polski. Mogli do niego przystąpić uczniowie klas VII i VIII.

Czytaj więcej: FILMOWE ŁÓDZKIE

3 grudnia br. uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl taneczno-muzyczny "Sól cenniejsza niż złoto". Uczniowie Akademii Formy i Tańca ODORIKO w profesjonalny sposób przedstawili historię króla i jego najmłodszej córki, dzięki której dostrzegł, że bez miłości nie da się żyć, a to wszystko za sprawą tak dobrze znanej nam soli.

Czytaj więcej: Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi

W dniach 3- 6 grudnia przeprowadzimy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Paczka dla Seniora”. Uzbieraną kwotę przeznaczymy na przygotowanie świątecznych paczek dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu, których odwiedzimy przez świętami.
Prosimy o wsparcie naszej akcji i jednocześnie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączą się do niej.

Wolontariusze SP 10

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki karmy, zabawek i  rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Czartkach. Dzięki Waszej pomocy koty i psy otrzymały wiele ważnych dla nich podarunków.
Wolontariusze SP 10

28 listopada w Kompleksie EC1 w Łodzi odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Dbam o środowisko”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Główną Ideą konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska ukazane w ciekawych i twórczych pracach plastycznych. Spośród 1008 zakwalifikowanych  prac  nagrodzono 30. Jedną z nich zdobyła Weronika Kaczmarek z klasy 7a. W gali uczestniczyło 41 uczniów z naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości wszyscy wzięli udział w zwiedzaniu Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Wyjazd dostarczył wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Notatka na stronę: Dnia 25 i 29 listopada uczniowie klas 1-3 byli uczestnikami warsztatów integracyjno- tanecznych. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach programu profilaktycznego "Przeciw agresji." Zajęcia zostały przeprowadzone przez Pana Anila Machado. Taniec to doskonała forma rozładowania napięcia, stresu i negatywnych emocji. Jest również doskonałą formą integracji.

W dniu 27. listopada w naszej szkole odbyło się podsumowanie  warsztatów pod nazwą „SIERADZKIE WZORY”. W warsztatach brali udział uczniowie klasy 5f , którzy pod okiem twórczyni ludowej Pani Kazimiery Balcerzak haftowali różnymi ściegami wzory sieradzkie. Koordynatorem wydarzenia była prezes Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz  Pani Małgorzata  Jurkowska. W holu szkoły można podziwiać wystawę prac uczniów.

Czytaj więcej: Warsztaty "Sieradzkie wzory"

Zwycięzcy konkursu na najżyczliwszych uczniów w naszej szkole.

W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu

Your IP: 3.234.214.179
2019-12-10 01:07

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.