foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W dniu 29 maja 2023 roku klasa 7a wraz z opiekunem  p. Elżbietą Muszyńską uczestniczyła w lekcji ekologicznej, która odbyła się w Stacji Przeładunkowej Odpadów i PSZOK w Sieradzu. PSZOK to punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Najpierw odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracownika owej placówki.

Czytaj więcej: Lekcja ekologiczna w  Stacji Przeładunkowej Odpadów i PSZOK w Sieradzu

Z okazji Światowego Dnia Pszczół 18 maja  Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiła Pana Pawła Farbowskiego, prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sieradzu. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II d naszej szkoły.

Czytaj więcej: Spotkanie z pszczelarzem

 Szanowni Państwo, Rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych.
Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie informacyjno – organizacyjne,
które odbędzie się 13 czerwca 2023 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w auli szkolnej (II piętro).

Helena Rajewska, dyrektor szkoły.

W dniach 18-19.05.2023 r. klasy 6d i 6e wraz z wychowawcami p. M. Olejniczak i p. L. Kacprzakiem wyjechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszego dnia  podziwialiśmy okazały dąb Bartek. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki da Vinci - największego w województwie świętokrzyskim miejsca popularyzującego nowoczesną naukę poprzez zabawę. Kolejnym punktem programu był zamek w Chęcinach - wzniesiony na przełomie XIII/XIV wieku z inicjatywy Wacława II króla Czech i Polski. Wieczorem po obiadokolacji pani przewodnik zorganizowała dla grupy warsztaty teatralne. Ich tematem przewodnim  były czarownice Gór Świętokrzyskich. Chłopcy wcielili się w postacie zbójów, a dziewczynki w czarownice. Wszyscy wspaniale się bawili, śpiewali, tańczyli. Następnego dnia, po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzać opatowskie lochy.

Czytaj więcej: Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Od poniedziałku 08. do piątku 12. maja gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkoły partnerskiej Realschule Gaggenau w Badeni-Wirtembergii w Niemczech. Odwiedziło nas 19 uczniów, u których byliśmy z wizytą w ubiegłym roku.

Przeżyliśmy wspólnie wiele pięknych chwil w naszym mieście. Spacerowaliśmy po Sieradzu, byliśmy z wizytą w redakcji „Naszego Radia”, odwiedziliśmy również Pana Prezydenta Pawła Osiewałę. Popołudnia spędzaliśmy na spacerach, spotkaniach i przy grillu. Jeden dzień spędziliśmy w Łodzi, odwiedzając Centrum Nauki i Techniki, Manufakturę i Orientarium Zoo. W Warszawie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, Stare Miasto, Pałac Nauki i Kultury, i oczywiście nie obyło się bez wizyty w Złotych Tarasach. Podczas wizyty na Rynku Starego Miasta odwiedziliśmy również fantastyczne Muzeum Świat Iluzji, które wszystkim sprawiło mnóstwo frajdy.

Czytaj więcej: Kolejna odsłona wymiany uczniowskiej z Realschule Gaggenau w Niemczech

Dnia 9. maja 2023r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Co prawda, to międzynarodowe święto obchodzone jest 26. września, ale postanowiliśmy uczcić go właśnie 9. maja- w Dniu Europy. Z tek okazji uczniowie naszej szkoły wraz z ich nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego wzięli udział w wyjątkowej lekcji, podczas której dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się języków obcych, poznali wiele ciekawostek związanych z językami europejskimi i wysłuchali dwóch obcojęzycznych utworów (w języku angielskim i hiszpańskim) w wykonaniu swoich koleżanek z klasy VIII.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków Obcych

W czwartek 11.05.2023 r. klasa Vd wraz z wychowawczynią Arleną Przelazłą-Matusiak kolejny rok z rzędu gościła w murach Restauracji Wróblewscy w roli KUCHARZY.
W tym roku atrakcją warsztatów kulinarnych wylicytowanych przez klasę Vd z wychowawczynią 
dla WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY był ... BURGER

Czytaj więcej: Wspólne gotowanie z szefem kuchni Dominikiem Wróblewskim

9 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs ortograficzny dla klas piątych pod nazwą „Ortograficzna corrida”.
Corrida to walka z bykami, ale nasi uczniowie pokonywali nie groźne czworonogi, lecz byki – błędy ortograficzne.
We współzawodnictwie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn. Uczestnicy wykonali osiem zadań, sprawdzających znajomość oraz umiejętność zastosowania w praktyce różnych zasad ortograficznych.

Czytaj więcej: „Ortograficzna corrida”

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.