W dniu 23.05.2024 w klasie 2 c odbyła się lekcja otwarta pt. „Święto Naszych Mam”.  Jej celem było przybliżenie rodzicom metod i form pracy w integralnym zespole klasowym. Jednocześnie spotkanie to było doskonałą okazją do świętowania zbliżającego się Dnia Matki

Czytaj więcej: Dzień Mamy w IIc

“Biblioteka – miejsce na czasie” to przestrzeń do dyskusji o książkach, wymiany poglądów, promocji czytania, spotkań autorskich i zabaw edukacyjnych. W dniach od 8 do 15 maja

Czytaj więcej: W tym roku XXI edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

21 maja klasa 4 d wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. Program wyjazdu był bogaty.

Zwiedziliśmy ZOO i Afrykarium. Następnie udaliśmy się w kierunku Parku Szczytnickiego, by podziwiać Halę Stulecia i pokaz fontanny Na Pergoli.

Czytaj więcej: Poznajemy Wrocław

W piątek, 24 maja uczniowie klasy 7 c: Patrycja Świątek i Michał Bobrowski oraz uczennica kl. 8 b – Weronika Kulczyńska wraz z opiekunką wzięli udział w podsumowaniu 8. Edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE.  Uroczystość odbyła się w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu FILMOWE ŁÓDZKIE

W dniu 21 maja 2024 roku uczniowie klas piątych w ramach zajęć Koła Biologicznego odbyli wycieczkę do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska   Delegatura w Sieradzu. Głównym zadaniem Inspektoratu Ochrony Środowiska jest prowadzenie kontroli zanieczyszczeń gleb, wód i powietrza i ustalenie faktycznego stanu korzystania ze środowiska. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, nakładane bywają kary finansowe na poszczególne podmioty.

Czytaj więcej: Wizyta w laboratorium

Cyberprzemoc to jedno z zagrożeń, na które są narażone dzieci w sieci. Zaradzenie mu wymaga ze strony opiekuna wielkiej czujności, ponieważ ofiary cyberprzemocy nie komunikują problemu wprost. Natomiast od dziecka odwagi, aby się temu przeciwstawić, porozmawiać z dorosłym i ustalić właściwy kierunek postepowania.

Czytaj więcej: Cyberprzemoc

Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu kolejny raz wzięła udział w wojewódzkiej akcji czytelniczej „Z książką na walizkach – XII Łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami”.

Czytaj więcej: SPOTKANIE AUTORSKIE

W naszej szkole bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego 10 maja 2024 r. zorganizowaliśmy spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu: Panią asp. Bożeną Grobelną z wydziału Profilaktyki oraz Panią asp. szt. Agnieszką Kulawiecką – Rzecznikiem Komendy Powiatowej w Sieradzu. Wspomniane Panie przeprowadziły rozmowę na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie, a także ich konsekwencji prawnych.

Czytaj więcej: Spotkanie nt. bezpieczeństwa uczniów

Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu od lat jest niedoścignionym liderem rywalizacji sportowej wśród szkół podstawowych naszego miasta. Uczniowie naszej placówki co roku wyróżniają się również w prestiżowych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi bądź pod jego patronatem.

„Dziesiątka” świetnie realizuje zadania wspierania i rozwijania potencjału każdego ucznia.
W naszej szkole dostrzegane są potrzeby wszystkich podopiecznych, którzy mogą rozwijać swoje zdolności i talenty. Rozrasta się również ścianka pamiątkowa upamiętniająca imiona
i nazwiska laureatów oraz finalitów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz interdyscyplinarnych.

W roku szkolnym 2023/2024 grono laureatów i finalistów konkursów wojewódzkich jest szczególnie duży. Możemy poszczycić się 7 laureatami i 12 finalistami najbardziej prestiżowych konkursów, co prezentuje poniższa tabelka.

Czytaj więcej: Nasze osiągnięcia

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.