Nasi wolontariusze podczas dzisiejszej akcji zbierania żywności dla TPD w Sieradzu w LIDLu.

Dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez samorząd uczniowski.  🎉🎈🎶
Dziękujemy za świetną muzykę i dobrą zabawę.

Z okazji Dnia św. Walentego nasza szkoła uruchomiła pocztę walentynkową. Każdy zainteresowany uczeń mógł wrzucić walentynkę do specjalnie przygotowanego na tę okazję pudełka.

6 grudnia uczniowie Naszej Szkoły niecierpliwie nasłuchiwali dźwięku dzwonka Świętego Mikołaja, oczekując przy tym jego odwiedzin. Ich cierpliwość została nagrodzona, bo jeszcze przed południem z odległej Laponii przybył główny zainteresowany z towarzyszącymi mu śnieżynkami obdarowując wszystkie dzieci małymi upominkami. Mikołaju dziękujemy za odwiedziny i czekamy na Ciebie w przyszłym roku – będziemy grzeczni :)

Czytaj więcej: Mikołajki 2017

23 listopada 2017r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa w naszej szkole. Uczestnicy imprezy świetnie się bawili i każdemu dopisywał dobry humor. Samorząd pilnował porządku, ale oczywiście korzystał też z okazji do zabawy.
Dziękujemy nauczycielom za opiekę nad uczniami oraz stworzenie przyjaznej atmosfery.

„Szlachetna Paczka” – Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!
NIE STÓJ Z BOKU, POMAGAJ!

Samorząd Szkolny wraz z całą społecznością szkoły postanowił włączyć się
w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”.

Przyłącz się do nas, gdyż tylko razem możemy skutecznie pomóc potrzebującym.

Akcja polega na wybraniu konkretnej, potrzebującej rodziny i przekazaniu jej niezbędnych przedmiotów codziennego użytku. Pomyśl i porozmawiaj z rodzicami, czy możesz przeznaczyć dla potrzebujących choć  część tego, co posiadasz. Jeśli to Ci się uda – to bardzo dobrze, bo ważna jest umiejętność dzielenia się z potrzebującymi, np. oddasz część swojego kieszonkowego, zrezygnujesz z paczki chipsów (3zł), odmówisz sobie butelki coca-coli (4zł), itp.

Jeśli każdy z nas przyniósłby chociaż 3 zł, to uzbieramy kwotę, dzięki której możemy skutecznie pomóc wybranej rodzinie. Za te pieniądze szkolny sztab kupi żywność, sprzęt  i przedmioty codziennego użytku. Do akcji włączają się Rada Rodziców, nauczyciele i sponsorzy.

Dzięki Twojemu wsparciu inni będą mogli przeżyć szczęśliwe święta.

Zbiórka prowadzona będzie w klasach.

CZAS NAGLI, WIĘC JAK NAJSZYBCIEJ ZACHĘCAMY DO POPARCIA NASZEJ AKCJI I POMOCY POTRZEBUJĄCYM !

Zbiórkę w naszej szkole prowadzić będziemy
od 23 listopada do 4 grudnia 2017.

Samorząd Szkolny – Szkolny Sztab Akcji

Przełom października i listopada to wyjątkowy okres w naszej szkole. 26 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły udał się na cmentarz parafialny aby wspominać wielkich Polaków: żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, sławnych sieradzan, a także zmarłych nauczycieli naszego miasta, w tym naszego patrona i założyciela naszej szkoły – Bolesława Zwolińskiego. Uczniowie porządkowali również opuszczone groby, by następnie zgodnie z tradycją zapalić znicze jako wyraz szacunku. Znicze zostały dostarczane zarówno przez uczniów jak i ich rodziców do opiekunów SU do dnia 25 października.
Za każdą pomoc i chęć udziału WSZYSTKIM bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej: Wszystkich Świętych

26 września 2017 odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego SP 10.
730 uczniów klas 4, 5 , 6 i 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych, w specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym dokonało wyboru swoich przedstawicieli.
Przewodniczącą została Oliwia Hinton z 3b gim, zastępcą została Julia Grobelna z 7b

W skład prezydium weszli także:
Stanisław Kardacki 4h
Nicola Osmulska 3a gim
Szymon Bałtruczuk 6c

Gratulujemy!

Czytaj więcej: Mamy nowe władze

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.