foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W trakcie zajęć w świetlicy szkolnej rozmawiano o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne i interesujące ozdoby wielkanocne.

Czytaj więcej: Kolorowa Wielkanoc

Świetlicowy konkurs plastyczno- techniczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

21 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczno- techniczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Uczestnikami  byli uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Celem konkursu było:

-kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, 
-rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych,
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych

Czytaj więcej: Świetlicowy konkurs plastyczno- techniczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

1 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Wzięły w nim udział uczniowie klas 1, uczęszczający do świetlicy szkolnej. Pierwszoklasistów powitała p. Magdalena Pluta, p. Natalia Bąk. oraz p. Jolanta Jachowicz. Uczniowie otrzymali wiele informacji na temat regulaminu wypożyczania, zasad postępowania z książkami oraz zasad zachowania w bibliotece.

Czytaj więcej: Pasowanie Świetliczaka na czytelnika

25 listopada 2022 r. świetlica szkolna zamieniła się w magiczną salę wróżb i zabaw. Najpierw uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi, natomiast później rozpoczęły się zabawy przygotowane przez nauczycieli świetlicy: p. Natalię Bąk i p. Agnieszkę Stelmasiak. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz magicznych eliksirów oraz zabawy taneczne w rytm ulubionej muzyki. Radość płynąca ze wspólnej zabawy oraz uśmiechy dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była wyjątkowo udana.

Czytaj więcej: Magiczny dzień w naszej świetlicy

W świetlicy szkolnej można poczuć wielkanocną atmosferę. W przedświątecznym czasie uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. W salach świetlicy prezentują się świąteczne prace naszych wychowanków. Pojawiły się pisanki, baranki i zajączki wykonywane różnymi technikami. Uczniowie ochoczo brali udział w zabawach ruchowych.

Czytaj więcej: Wielkanoc w świetlicy szkolnej

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.