foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W trakcie zajęć w świetlicy szkolnej rozmawiano o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Podczas zajęć plastycznych powstały piękne i interesujące ozdoby wielkanocne.

Czytaj więcej: Kolorowa Wielkanoc

Świetlicowy konkurs plastyczno- techniczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

21 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczno- techniczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Uczestnikami  byli uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Celem konkursu było:

-kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, 
-rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych,
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych

Czytaj więcej: Świetlicowy konkurs plastyczno- techniczny ,,Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

1 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Wzięły w nim udział uczniowie klas 1, uczęszczający do świetlicy szkolnej. Pierwszoklasistów powitała p. Magdalena Pluta, p. Natalia Bąk. oraz p. Jolanta Jachowicz. Uczniowie otrzymali wiele informacji na temat regulaminu wypożyczania, zasad postępowania z książkami oraz zasad zachowania w bibliotece.

Czytaj więcej: Pasowanie Świetliczaka na czytelnika

25 listopada 2022 r. świetlica szkolna zamieniła się w magiczną salę wróżb i zabaw. Najpierw uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi, natomiast później rozpoczęły się zabawy przygotowane przez nauczycieli świetlicy: p. Natalię Bąk i p. Agnieszkę Stelmasiak. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz magicznych eliksirów oraz zabawy taneczne w rytm ulubionej muzyki. Radość płynąca ze wspólnej zabawy oraz uśmiechy dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była wyjątkowo udana.

Czytaj więcej: Magiczny dzień w naszej świetlicy

W świetlicy szkolnej można poczuć wielkanocną atmosferę. W przedświątecznym czasie uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. W salach świetlicy prezentują się świąteczne prace naszych wychowanków. Pojawiły się pisanki, baranki i zajączki wykonywane różnymi technikami. Uczniowie ochoczo brali udział w zabawach ruchowych.

Czytaj więcej: Wielkanoc w świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej obchodzono Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie przygotowali kolorowe kwiaty oraz bransoletki. Chłopcy wręczyli swoim koleżankom medale Super Dziewczyn. Największym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. Dziewczynki z ochotą pozowały do zdjęć, wykorzystując różne rekwizyty. Do zabawy przyłączyli się również chłopcy.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej

Zasady uczestnictwa:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I– III, po dwóch uczestników  każdej klasy.
Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego wiersza z kanonu poezji dziecięcej związanej z Dniem Matki, Dniem Dziecka, Dniem Ojca.
Prezentację warto wzbogacić odpowiednim strojem i/lub rekwizytami.

 Przebieg konkursu:
Konkurs recytatorski odbędzie się w Świetlicy Szkolnej S.P. nr 10 w dniu 08.06.2021 r.  o godzinie 9.30.  Po zaprezentowaniu przez dzieci przygotowanych wierszy komisja  na podstawie uzyskanej punktacji o głosi wyniki. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

05/19/202017:38:13

 

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.