foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych. Była to świetna okazja do rozstrzygnięcia trzech konkursów realizowanych w ramach programu Edukacja ekologiczna dla szkół i przedszkoli na rok 2020/2021 finansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.  

 

Czytaj więcej: Konkursy realizowane w ramach programu Edukacja ekologiczna dla szkół i przedszkoli w roku 2020/2021

W grudniu odbył się szkolny konkurs pt. „Bezpieczeństwo dziecka”. Udział w nim wzięły klasy drugie i trzecie. Dzieci miały okazje pochwalić się znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także zasad zachowania się w różnych sytuacjach np. wypadek. W klasach drugich : I miejsce zajęła Nadia Kulawiecka  2d, II miejsce Jędrzej Janiak 2b, III miejsce Rafał Kapturkiewicz 2a. Natomiast w klachach trzecich wyróżnione zostało tylko I miejsce – Patrycja Świątek 3c, Julia Baranowska 3d i II miejsce- Michalina Cupryniak 3a, Michał Klimczak – 3f, Hubert Drożdżyński – 3c. Laureatom konkursu zostały wręczone nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie

We wtorek 10 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole konkurs „ MATEMATYKA MOJA PASJA”, organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego, którego koordynatorem jest pan Andrzej Rychlewicz. W etapie szkolnym konkursu w naszej szkole wzięło udział 18 uczniów.

Czytaj więcej: KONKURS MATEMATYKA MOJA PASJA

25 listopada 2019 roku odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Językowego „Igraszki z językiem polskim”. W wyniku rywalizacji wyłoniono trzyosobową drużynę, która będzie reprezentować klasy szóste  na etapie międzyszkolnym.
W jej skład weszli:

  1. Maria Kowalska klasa VI g
  2. Aleksandra Hadaś klasa VIf
  3. Franciszek Gajda klasa VI b

 Zwycięzcom gratulujemy!

W dniu 12 listopada 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Sieradzu.     W kategorii wiekowej klas VII- VIII,  II miejsce zdobyła  Anna  Grzelaczyk uczennica klasy VIIe, a w kategorii wiekowej klas IV-VI wyróżnienie otrzymali Agnieszka Roman z klasy Ve oraz Mikołaj Mikołajczyk z klasy Vd. Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy.

06 listopada 2019r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbył się konkurs wiedzy o komiksie „ W kadrze i dymku”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7a – Bartosz Jędrysiak, który zajął 4. miejsce.

Czytaj więcej: KOMIKSOWY KONKURS

W dniu 11 czerwca 2019 roku odbył się konkurs ekologiczny pt."Mistrz ekologii" dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Uczniowie  wykazali się wiedzą z ekologii, obejmującą podstawę programową, ale również wykazali się wiedzą wykraczają poza  treści programowe. Zwycięzcą - Mistrzem Ekologii została Klaudia Kulawiak z kl.3b, drugie miejsce zdobyły dwie uczennice: Gabriela Zakrzewska z kl.3c, Aleksandra Paś z kl.3b. Trzecie miejsce przypadło Mai Radziszewskiej z kl.3c. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W tym Roku w ramach Dni Sieradza odbył się -  już kolejny raz  - konkurs poświęcony Patronce naszego  miasta  Świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Konkurs Plastyczny był skierowany do uczniów sieradzkich szkół.  W XI Międzyszkolnym Konkursie o Świętej Urszuli Ledóchowskiej  - Patronce Sieradza brały udział także dzieci z naszej szkoły. Prace dotyczyły tematu: „Dobrze nam tu i miło w naszej Rodzinie”.

1 czerwca podczas Jarmarku Urszulańskiego  zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczono nagrody.
Konkurs Międzyszkolny  obejmował kategorie  wiekowe dla klas I – III oraz IV – VI.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia.
 W kategorii klas I – III szkół podstawowych:
I MIEJSCE  zdobył Szymon Polak z klasy I C
II MIEJSCE  przypadło w udziale Oldze Rybackiej z klasy II C
III MIEJSCE  osiągnęła Gabriela Kiełbasa  z klasy II C
Ogłoszono  też prace wyróżnione, których autorami są uczniowie:  Lena Orszulak z klasy I C, Zuzanna Frątczak z klasy I B , Aleksandra Sitarek z klasy II C, Maja Dudek z klasy II C.

W kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobył Krystian Jamrozy z klasy IV E

Cieszymy się, że już najmłodsze pokolenie, poprzez udział w  takim Konkursie,  może poznawać Patronkę Miasta -  Świętą Urszulę Ledóchowską  - oraz podejmuje w tym celu  twórcze działania. Gratulujemy sukcesów i wyróżnień.

Katechetka   Anetta Świeszczakowska

4 czerwca 2019 trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę w czwartym etapie konkursu „IV Międzyszkolne Potyczki dla Szkół Podstawowych „British Day” w I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu. W zmaganiach językowych udział wzięli uczniowie klas trzecich gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych z Sieradza i regionu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie tym którzy otrzymali nagrody.

Lista nagrodzonych:

KLASA 8a                VII.miejsce        Szymon Dybka               opiekun p. Olga Jaworska

KLASA 8a                VII.miejsce        Kacper Ryl               opiekun p. Olga Jaworska

KLASA 8a                VII.miejsce        Filip Wiśniewski               opiekun p. Olga Jaworska

 

 

16 maja 2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Potyczki Matematyczne”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie tym którzy otrzymali nagrody.

 

Lista nagrodzonych:

KLASY 4

  1. miejsce Martyna Bartosik 4b                opiekun   p. Renata Młyńczyk
  2. miejsce Szymon Gajdziński 4f             opiekun p. Danuta Kałuziak
    3.miejsce Marcel Moniecki 4h                  opiekun     p. Mariola Kozak

KLASY 5

  1. miejsce Franciszek Gajda 5b                opiekun p. Renata Młyńczyk

KLASY 6
II.miejsce Jakub Szałek 6a                            opiekun p. Agata Sobieraj

KLASY 8
I.miejsce             Maria Plesiak 8a                              opiekun p. Monika Olejniczak
I.miejsce             Jakub Piotrowski 8d                       opiekun p. Aneta Nawrocka-Plesiak
II.miejsce            Oliwia Szymonik 8c                        opiekun p. Monika Olejniczak
III.miejsce           Anna Kuśnierz 8d                            opiekun p. Aneta Nawrocka-Plesiak

KLASY 3G
I.miejsce             Weronika Dzikowska 3bG            opiekun p. Helena Rajewska
I.miejsce             Albert Wojtyniak 3aG                    opiekun p. Danuta Kałuziak
II.miejsce            Oliwia Machlańska 3eG                opiekun p. Mariola Kozak
II.miejsce            Weronika Wojnowicz 3eG           opiekun p. Mariola Kozak

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.