Od 29 lat nasza szkoła nosi imię Bolesława Zwolińskiego. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Panią Krystyną Przybył – byłą dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, która podzieliła się z nami wspomnieniami o Bolesławie Zwolińskim. Z Panią Dyrektor rozmawiał jej wnuk Michał – uczeń klasy 8 f.

Bolesław Zwoliński urodził się 10 marca 1935 r. w Jagiełłowie w powiecie kutnowskim. Pracę nauczyciela rozpoczął w 1954 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu, a w 1969 r. został jej dyrektorem. Jako dobry organizator przyczynił się do powstania w Sieradzu szkoły budowlanej i Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. Uznanie u przełożonych potwierdzone zostało licznymi nagrodami: Ministra II stopnia, Kuratora Oświaty i Wychowania, Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczony został Brązowym (1969 r.) i Złotym (1976 r.) Krzyżem Zasługi. Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz medal "Zasłużony dla miasta Sieradza" otrzymał w 1977 r.

Za zasługi dla województwa sieradzkiego został odznaczony w 1984 r. i wówczas otrzymał też Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Był zawsze człowiekiem aktywnym w pracy zawodowej i niestrudzonym społecznikiem. Lubiany przez dzieci, młodzież i pracujących z nim nauczycieli. Wszyscy pamiętają go jako wspaniałego człowieka, przyjaciela, doradcę, pomocną duszę.
Wiele uczynił dla uruchomienia i organizacji Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.
Zmarł 3 lipca 1991 roku.