W RAMACH NPRCz ZAKUPIONO DO NASZEJ BIBLIOTEKI WIELE CIEKAWYCH NOWOŚCI
W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka”. Bookcrossing jest formą popularyzacji czytelnictwa i polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach do tego przygotowanych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole półka bookcrossingowa z książkami znajduje się przy bibliotece szkolnej. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców.
1. PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE!
2. UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!
Audiobooki zakupione w ramach NPRCz
Szanowni Państwo!
Każdy Rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe, szczęśliwe, dobrze się rozwijało i nie miało problemów w szkole. By wyrosło na człowieka samodzielnego, otwartego na ludzi, radzącego sobie we współczesnym świecie. Wspólne czytanie książek, jest jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dziecka. Pierwszy z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym, od dawien dawna to rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki.
Nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u dzieci zamiłowanie do książek. Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły.
Uczniowie klasy 4e pogłębiali relacje koleżeńskie uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych, mających na celu rozwijanie współpracy i wzajemnej tolerancji.
W ramach projektu „Bajka słowem malowana” Polski Związek Niewidomych Oddział w Sieradzu
17 października rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Nauczyciel w oczach dziecka”. Uczestnikami byli uczniowie z klas 1-3.
Tegoroczna lektura 12. edycji Narodowego Czytania - to pozytywistyczna powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno i bogactwo polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytania powieści Elizy Orzeszkowej.
W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia z bajkoterapii przygotowane przez p. Jolantę Jachowicz i p. Magdalenę Plutę. Wykorzystano w celach terapeutycznych, edukacyjnych i relaksacyjnych książkę „Pięciu nieudanych” B. Alemagna.
23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły włączyli się do zabawy fotograficznej pod hasłem „Czytam wszędzie”. Tegoroczna podróż w świat książki pozwoliła na promocję czytelnictwa, a nasi uczniowie zaskoczyli kreatywnością i zaangażowaniem.
Galeria pięknych fotografii wystawiona w głównym holu szkoły jest tego dowodem.
- Dzień Książki
- „Dzień pluszowego misia”
- Nowości w bibliotece
- Wizyta przedszkolaków
- Spotkanie z przedstawicielami Klubu Miłośników Fantastyki
- „Dzień pluszowego misia” w bibliotece szkolnej
- SPOTKANIE Z PANIĄ KATARZYNĄ NOLBERT-PRESIĄ
- Konkus dla fanów Harrego Potterów
- KONKURS CZYTELNICZO – FOTOGRAFICZNY „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę...”
- Konkurs czytelniczy - Harry Potter 2