W październiku obchodzony był  Międzynarodowy Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji odbył się konkursu czytelniczo - fotograficzny „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”, którego celem była promocja czytania oraz sztuki fotograficznej  jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań i uzdolnień.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VI – VIII. Wszystkie prace prezentowały bardzo wyrównany poziom.
Jury  w składzie: p. Agnieszka Proszewska – Olczyk, p. Jolanta Jachowicz i p. Dorota Lasota, postanowiło przyznać nagrodę główną - Mateuszowi Wojnowiczowi z klasy 6F, a pięciu uczestników konkursu nagrodzić wyróżnieniami  i dyplomami.
Oto lista wyróżnionych i nagrodzonych uczniów:

1. Ewelina Paszkowska – klasa 8C
  2. Maja Kupis – klasa 6C
  3. Michalina Krupczyńska – klasa 6A
  4. Franciszek Gajda – klasa 7B
  5. Dawid Jastrzębski – klasa 6H

Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie będącej podsumowaniem konkursu, a uchwycone na fotografiach momenty pokazały, że czytanie to wspaniała zabawa i wielka przyjemność.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Jeżeli uważacie się za prawdziwych fanów Harry’ego Pottera lub więcej za prawdziwych Potterheadów to śmiało wstąpcie do Harry Potterowego Konkursu Czytelniczego!

Regulamin!!

Biblioteka szkolna ogłasza

Konkurs  czytelniczo – fotograficzny
„Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”.

Skierowany jest  do uczniów klas VI, VII i VIII.
Celem konkursu jest popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Regulamin konkursu wraz z załącznikiem dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Biblioteka.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych  uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału  w konkursie.

Czytaj więcej: Konkurs  czytelniczo – fotograficzny  „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę "Mój ulubiony bohater", na  który wpłynęło 26 prac. Wygrał  Maciej Pietrasik z kl.Vg,    II miejsce zajęła Joanna Pietrzak z kl. IIIe, a III miejsce Kacper Jakubczak z kl.IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Maja Kosecka kl. IIb, Gabriela Rysińska IIIa, Zuzanna Błaszczyk IIIe. Gratulacje dla zwycięzców. Prace są do obejrzenia w bibliotece.

Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje.
Uczniowie kolejny raz stanęli przed  artystycznym wyzwaniem i wykazali się wielką pomysłowością. Stworzyli projekty strojów na andrzejki, mikołajki, karnawał,  wykorzystując w swych pracach różne surowce.

Czytaj więcej: UCZNIOWSKIE PROJEKTY STROJÓW NA ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, KARNAWAŁ

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji:

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ RADOŚCIĄ CZYTANIA”.

• PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
  • ZOSTAW JĄ NA SPECJALNEJ PÓŁCE
  • ZABIERZ ZE SOBĄ INNĄ KSIĄŻKĘ
  • PRZECZYTAJ JĄ I PRZEKAŻ DALEJ

W październiku, jak co roku, obchodzony jest Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji  biblioteka zorganizowała wystawę pod tytułem – Filmowe adaptacje książek.
Literatura od początku istnienia kina stanowiła niewyczerpane źródło inspiracji dla producentów filmowych i reżyserów. Kultowe powieści, kanon lektur szkolnych doczekały się świetnych adaptacji filmowych, które  z pewnością mogą być inspiracją do sięgnięcia po książkowe wersje.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

II wojna światowa była największym i najbardziej przerażającym konfliktem w historii ludzkości.

W 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń biblioteka szkolna przygotowała wystawę pod hasłem  „Czytam książki o II wojnie światowej”. Zaprezentowano na niej literaturę beletrystyczną, popularnonaukową i historyczną. Książki o II wojnie światowej zwracają uwagę na najistotniejsze szczegóły oraz przestrzegają, by nigdy więcej nie doszło do podobnego konfliktu.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia  wystawy.

Konkurs odbędzie się 5 CZERWCA 2019r. Pytania do konkursu dotyczyć będą pierwszej części sagi J.K.Rowling, czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Radzimy się dobrze przygotować, wskoczyć do Hogwart Expressu i porwać się w niesamowitą podróż. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas 4/8.

Regulamin konkursu:

1. Zgłoszenia w bibliotece do dnia 31 maja
  2. Pytania testowe będą dotyczyć treści książki
  3. Czas pisania testu 45 minut
  4. Ogłoszenie wyników 7 czerwca

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.