Z okazji „Dnia pluszowego misia” odbyło się w  bibliotece szkolnej spotkanie dla klasy IB i IE. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci wiedzą, skąd wywodzi się pluszowy miś i jego święto. Znają i wymieniają bajki, których bohaterem jest miś. Wspólne zabawy pozwoliły im również zacieśnić więzi między sobą, dostarczyły wielu przeżyć emocjonalnych oraz poszerzyły słownictwo.

Czytaj więcej: „Dzień pluszowego misia” w bibliotece szkolnej

Październik to Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Z tej okazji w dniu 04.10.2021r. w bibliotece szkolnej, uczniowie  klasy 7G, w ramach lekcji doradztwa zawodowego, prowadzonego przez p. Annę Jędrzejewską, wzięli udział w spotkaniu z cyklu - „Ciekawi ludzie, ciekawe zawody” z artystką plastykiem – Panią Katarzyną Nolbert-Presią,  absolwentką Szkoły Podstawowej nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu w 2000 roku.  Ukończyła PLSP  w Zduńskiej Woli. W latach 2010-2013 studiowała w ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa - specjalizacja: projektowanie graficzne. Prezentowała swoje prace malarskie  i graficzne m.in. na wystawie indywidualnej w 2016r. w Centrum Informacji Kulturalnej  w Sieradzu oraz podczas XIV Sieradzkich Prezentacjach Plastycznych w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z PANIĄ KATARZYNĄ NOLBERT-PRESIĄ

Uwaga szanowni uczniowie!

Jeżeli uważacie się za prawdziwych fanów Harry’ego Pottera lub więcej za prawdziwych Potterheadów to śmiało wstąpcie do Harry Potterowego Konkursu Czytelniczego!

Konkurs odbędzie się  9 listopada 2021r.  Pytania do konkursu dotyczyć będą drugiej części sagi J.K.Rowling, czyli Harry Potter i Komnata Tajemnic. Radzimy się dobrze przygotować, wskoczyć do Hogwart Expressu i porwać się w niesamowitą podróż. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie  klas  4-8.

Regulamin konkursu:

Zgłoszenia w  bibliotece do dnia 15 PAŹDZIERNIKA.

1. Pytania testowe będą dotyczyć treści książki.
  2. Czas pisania testu 45 minut.
  3. Ogłoszenie wyników 16 LISTOPADA.

W październiku obchodzony był  Międzynarodowy Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji odbył się konkursu czytelniczo - fotograficzny „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”, którego celem była promocja czytania oraz sztuki fotograficznej  jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań i uzdolnień.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VI – VIII. Wszystkie prace prezentowały bardzo wyrównany poziom.
Jury  w składzie: p. Agnieszka Proszewska – Olczyk, p. Jolanta Jachowicz i p. Dorota Lasota, postanowiło przyznać nagrodę główną - Mateuszowi Wojnowiczowi z klasy 6F, a pięciu uczestników konkursu nagrodzić wyróżnieniami  i dyplomami.
Oto lista wyróżnionych i nagrodzonych uczniów:

1. Ewelina Paszkowska – klasa 8C
  2. Maja Kupis – klasa 6C
  3. Michalina Krupczyńska – klasa 6A
  4. Franciszek Gajda – klasa 7B
  5. Dawid Jastrzębski – klasa 6H

Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie będącej podsumowaniem konkursu, a uchwycone na fotografiach momenty pokazały, że czytanie to wspaniała zabawa i wielka przyjemność.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Regulamin!!

Biblioteka szkolna ogłasza

Konkurs  czytelniczo – fotograficzny
„Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”.

Skierowany jest  do uczniów klas VI, VII i VIII.
Celem konkursu jest popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Regulamin konkursu wraz z załącznikiem dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Biblioteka.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych  uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału  w konkursie.

Czytaj więcej: Konkurs  czytelniczo – fotograficzny  „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę "Mój ulubiony bohater", na  który wpłynęło 26 prac. Wygrał  Maciej Pietrasik z kl.Vg,    II miejsce zajęła Joanna Pietrzak z kl. IIIe, a III miejsce Kacper Jakubczak z kl.IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Maja Kosecka kl. IIb, Gabriela Rysińska IIIa, Zuzanna Błaszczyk IIIe. Gratulacje dla zwycięzców. Prace są do obejrzenia w bibliotece.

Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje.
Uczniowie kolejny raz stanęli przed  artystycznym wyzwaniem i wykazali się wielką pomysłowością. Stworzyli projekty strojów na andrzejki, mikołajki, karnawał,  wykorzystując w swych pracach różne surowce.

Czytaj więcej: UCZNIOWSKIE PROJEKTY STROJÓW NA ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, KARNAWAŁ

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji:

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ RADOŚCIĄ CZYTANIA”.

• PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
  • ZOSTAW JĄ NA SPECJALNEJ PÓŁCE