foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Z okazji „Dnia pluszowego misia” odbyło się w  bibliotece szkolnej spotkanie dla klasy IB i IE. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci wiedzą, skąd wywodzi się pluszowy miś i jego święto. Znają i wymieniają bajki, których bohaterem jest miś. Wspólne zabawy pozwoliły im również zacieśnić więzi między sobą, dostarczyły wielu przeżyć emocjonalnych oraz poszerzyły słownictwo.

Czytaj więcej: „Dzień pluszowego misia” w bibliotece szkolnej

Październik to Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Z tej okazji w dniu 04.10.2021r. w bibliotece szkolnej, uczniowie  klasy 7G, w ramach lekcji doradztwa zawodowego, prowadzonego przez p. Annę Jędrzejewską, wzięli udział w spotkaniu z cyklu - „Ciekawi ludzie, ciekawe zawody” z artystką plastykiem – Panią Katarzyną Nolbert-Presią,  absolwentką Szkoły Podstawowej nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu w 2000 roku.  Ukończyła PLSP  w Zduńskiej Woli. W latach 2010-2013 studiowała w ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa - specjalizacja: projektowanie graficzne. Prezentowała swoje prace malarskie  i graficzne m.in. na wystawie indywidualnej w 2016r. w Centrum Informacji Kulturalnej  w Sieradzu oraz podczas XIV Sieradzkich Prezentacjach Plastycznych w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z PANIĄ KATARZYNĄ NOLBERT-PRESIĄ

Uwaga szanowni uczniowie!

 Jeżeli uważacie się za prawdziwych fanów Harry’ego Pottera lub więcej za prawdziwych Potterheadów to śmiało wstąpcie do Harry Potterowego Konkursu Czytelniczego!

Konkurs odbędzie się  9 listopada 2021r.  Pytania do konkursu dotyczyć będą drugiej części sagi J.K.Rowling, czyli Harry Potter i Komnata Tajemnic. Radzimy się dobrze przygotować, wskoczyć do Hogwart Expressu i porwać się w niesamowitą podróż. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie  klas  4-8.

Regulamin konkursu:

Zgłoszenia w  bibliotece do dnia 15 PAŹDZIERNIKA.

 1. Pytania testowe będą dotyczyć treści książki.
 2. Czas pisania testu 45 minut.
 3. Ogłoszenie wyników 16 LISTOPADA.

W październiku obchodzony był  Międzynarodowy Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji odbył się konkursu czytelniczo - fotograficzny „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”, którego celem była promocja czytania oraz sztuki fotograficznej  jako formy spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań i uzdolnień.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VI – VIII. Wszystkie prace prezentowały bardzo wyrównany poziom.
Jury  w składzie: p. Agnieszka Proszewska – Olczyk, p. Jolanta Jachowicz i p. Dorota Lasota, postanowiło przyznać nagrodę główną - Mateuszowi Wojnowiczowi z klasy 6F, a pięciu uczestników konkursu nagrodzić wyróżnieniami  i dyplomami.
Oto lista wyróżnionych i nagrodzonych uczniów:

 1. Ewelina Paszkowska – klasa 8C
 2. Maja Kupis – klasa 6C
 3. Michalina Krupczyńska – klasa 6A
 4. Franciszek Gajda – klasa 7B
 5. Dawid Jastrzębski – klasa 6H

Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie będącej podsumowaniem konkursu, a uchwycone na fotografiach momenty pokazały, że czytanie to wspaniała zabawa i wielka przyjemność.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Jeżeli uważacie się za prawdziwych fanów Harry’ego Pottera lub więcej za prawdziwych Potterheadów to śmiało wstąpcie do Harry Potterowego Konkursu Czytelniczego!

Regulamin!!

Biblioteka szkolna ogłasza

Konkurs  czytelniczo – fotograficzny
„Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”.

 

Skierowany jest  do uczniów klas VI, VII i VIII.
Celem konkursu jest popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Regulamin konkursu wraz z załącznikiem dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Biblioteka.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych  uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału  w konkursie.

Czytaj więcej: Konkurs  czytelniczo – fotograficzny  „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę "Mój ulubiony bohater", na  który wpłynęło 26 prac. Wygrał  Maciej Pietrasik z kl.Vg,    II miejsce zajęła Joanna Pietrzak z kl. IIIe, a III miejsce Kacper Jakubczak z kl.IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Maja Kosecka kl. IIb, Gabriela Rysińska IIIa, Zuzanna Błaszczyk IIIe. Gratulacje dla zwycięzców. Prace są do obejrzenia w bibliotece.  

 

 

Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje.
Uczniowie kolejny raz stanęli przed  artystycznym wyzwaniem i wykazali się wielką pomysłowością. Stworzyli projekty strojów na andrzejki, mikołajki, karnawał,  wykorzystując w swych pracach różne surowce.

Czytaj więcej: UCZNIOWSKIE PROJEKTY STROJÓW NA ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, KARNAWAŁ

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji:

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ RADOŚCIĄ CZYTANIA”.

 

 • PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
 • ZOSTAW JĄ NA SPECJALNEJ PÓŁCE
 • ZABIERZ ZE SOBĄ INNĄ KSIĄŻKĘ
 • PRZECZYTAJ JĄ I PRZEKAŻ DALEJ

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.