foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę "Mój ulubiony bohater", na  który wpłynęło 26 prac. Wygrał  Maciej Pietrasik z kl.Vg,    II miejsce zajęła Joanna Pietrzak z kl. IIIe, a III miejsce Kacper Jakubczak z kl.IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Maja Kosecka kl. IIb, Gabriela Rysińska IIIa, Zuzanna Błaszczyk IIIe. Gratulacje dla zwycięzców. Prace są do obejrzenia w bibliotece.  

 

 

Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje.
Uczniowie kolejny raz stanęli przed  artystycznym wyzwaniem i wykazali się wielką pomysłowością. Stworzyli projekty strojów na andrzejki, mikołajki, karnawał,  wykorzystując w swych pracach różne surowce.

Czytaj więcej: UCZNIOWSKIE PROJEKTY STROJÓW NA ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, KARNAWAŁ

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji:

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ RADOŚCIĄ CZYTANIA”.

 

  • PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
  • ZOSTAW JĄ NA SPECJALNEJ PÓŁCE
  • ZABIERZ ZE SOBĄ INNĄ KSIĄŻKĘ
  • PRZECZYTAJ JĄ I PRZEKAŻ DALEJ

W październiku, jak co roku, obchodzony jest Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji  biblioteka zorganizowała wystawę pod tytułem – Filmowe adaptacje książek.
Literatura od początku istnienia kina stanowiła niewyczerpane źródło inspiracji dla producentów filmowych i reżyserów. Kultowe powieści, kanon lektur szkolnych doczekały się świetnych adaptacji filmowych, które  z pewnością mogą być inspiracją do sięgnięcia po książkowe wersje.

 Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

II wojna światowa była największym i najbardziej przerażającym konfliktem w historii ludzkości.

W 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń biblioteka szkolna przygotowała wystawę pod hasłem  „Czytam książki o II wojnie światowej”. Zaprezentowano na niej literaturę beletrystyczną, popularnonaukową i historyczną. Książki o II wojnie światowej zwracają uwagę na najistotniejsze szczegóły oraz przestrzegają, by nigdy więcej nie doszło do podobnego konfliktu.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia  wystawy.

Jeżeli uważacie się za prawdziwych fanów Harry’ego Pottera lub więcej za prawdziwych Potterheadów to śmiało wstąpcie do Harry Potterowego Konkursu Czytelniczego!

Konkurs odbędzie się 5 CZERWCA 2019r. Pytania do konkursu dotyczyć będą pierwszej części sagi J.K.Rowling, czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Radzimy się dobrze przygotować, wskoczyć do Hogwart Expressu i porwać się w niesamowitą podróż. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas 4/8.

Regulamin konkursu:

  1. Zgłoszenia w bibliotece do dnia 31 maja
  2. Pytania testowe będą dotyczyć treści książki
  3. Czas pisania testu 45 minut
  4. Ogłoszenie wyników 7 czerwca

 

Biblioteka szkolna w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego zorganizowała konkurs – „Zawody, które widzę z okien mojej szkoły”. Konkurs adresowany do uczniów klas IV,V i  VI, był próbą poetyckiego wyrażenia skojarzeń dotyczących zawodów, których przedstawicieli można zauważyć przy pracy z okien szkoły. Uczniowie w wierszach śmiało i z poczuciem humoru wyrazili swoje rozproszone myśli o różnych profesjach. Z całą pewnością wymagało to pomysłowości, zarówno od najmłodszych uczestników konkursu, jak i najstarszych.

Jury konkursowe w składzie: p. Jolanta Jachowicz i p. Dorota Lasota, po analizie i ocenie zgłoszonych do konkursu wierszy, postanowiło przyznać nagrodę główną – Zuzannie Pokornowskiej z klasy 6e, natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 4b: Adrian Mikołajczyk i Filip Weszczak.

W dniu 27 marca 2019r. uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk p. dyr. Heleny Rajewskiej nagrody i podziękowania.

Wszystkim gratulujemy!

28.02.2019 w Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu odbył się konkurs powiatowy w ramach II etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” objętego honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Książki. Celem konkursu jest promowanie: czytelnictwa, edukacja, kulturalna rozrywka, integracja międzypokoleniowa, mądre spędzanie czasu wolnego, szacunek, odpowiedzialność.
Uczniowie naszej szkoły: Iga Jadwiszczak kl.VID, Franciszek Gajda kl. VB, Oliwier Szcześ kl.VA wygrali eliminacje powiatowe w swojej grupie wiekowej i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Gabriela Nowak z kl. IVD i Michał Bobrowski z kl. IIC zajęli drugie miejsce wśród klas I-IV. Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki.

„Dywizjonizm – metoda i technika malarska zapoczątkowana przez malarzy impresjonistów, polegająca na malowaniu małymi, oddzielnymi plamami, stosowana w celu oddania bogactwa wrażeń barwnych. Drobne, nieregularne plamki czystych farb – bez mieszania farb na palecie, nakładane krótkimi dotknięciami pędzla, oglądane z pewnej odległości w procesie widzenia łączyły się w jednolite płaszczyzny barwne. Pozwalało to na osiągnięcie znacznej świetlistości i intensywności koloru. Powstanie metody dywizjonizmu wiąże się z artystycznymi poszukiwaniami Claude'a Moneta”.

Prace plastyczne uczniów naszej szkoły, to taka mała próba zmierzenia się z techniką malarską impresjonistów. Wystawę prac można oglądać w dniach od 11 marca - 9 kwietnia 2019 r. w bibliotece szkolnej (s.237).

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.