Jeżeli uważacie się za prawdziwych fanów Harry’ego Pottera lub więcej za prawdziwych Potterheadów to śmiało wstąpcie do Harry Potterowego Konkursu Czytelniczego!

Regulamin!!

Biblioteka szkolna ogłasza

Konkurs  czytelniczo – fotograficzny
„Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”.

Skierowany jest  do uczniów klas VI, VII i VIII.
Celem konkursu jest popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Regulamin konkursu wraz z załącznikiem dostępny jest na stronie naszej szkoły w zakładce Biblioteka.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych  uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału  w konkursie.

Czytaj więcej: Konkurs  czytelniczo – fotograficzny  „Czytam, bo lubię…, czytam, bo chcę…”

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę "Mój ulubiony bohater", na  który wpłynęło 26 prac. Wygrał  Maciej Pietrasik z kl.Vg,    II miejsce zajęła Joanna Pietrzak z kl. IIIe, a III miejsce Kacper Jakubczak z kl.IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Maja Kosecka kl. IIb, Gabriela Rysińska IIIa, Zuzanna Błaszczyk IIIe. Gratulacje dla zwycięzców. Prace są do obejrzenia w bibliotece.

Karnawał to doskonała okazja do zabawy i przebierania się w zabawne stroje.
Uczniowie kolejny raz stanęli przed  artystycznym wyzwaniem i wykazali się wielką pomysłowością. Stworzyli projekty strojów na andrzejki, mikołajki, karnawał,  wykorzystując w swych pracach różne surowce.

Czytaj więcej: UCZNIOWSKIE PROJEKTY STROJÓW NA ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, KARNAWAŁ

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji:

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ RADOŚCIĄ CZYTANIA”.

• PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
  • ZOSTAW JĄ NA SPECJALNEJ PÓŁCE
  • ZABIERZ ZE SOBĄ INNĄ KSIĄŻKĘ
  • PRZECZYTAJ JĄ I PRZEKAŻ DALEJ

W październiku, jak co roku, obchodzony jest Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji  biblioteka zorganizowała wystawę pod tytułem – Filmowe adaptacje książek.
Literatura od początku istnienia kina stanowiła niewyczerpane źródło inspiracji dla producentów filmowych i reżyserów. Kultowe powieści, kanon lektur szkolnych doczekały się świetnych adaptacji filmowych, które  z pewnością mogą być inspiracją do sięgnięcia po książkowe wersje.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

II wojna światowa była największym i najbardziej przerażającym konfliktem w historii ludzkości.

W 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń biblioteka szkolna przygotowała wystawę pod hasłem  „Czytam książki o II wojnie światowej”. Zaprezentowano na niej literaturę beletrystyczną, popularnonaukową i historyczną. Książki o II wojnie światowej zwracają uwagę na najistotniejsze szczegóły oraz przestrzegają, by nigdy więcej nie doszło do podobnego konfliktu.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia  wystawy.

Konkurs odbędzie się 5 CZERWCA 2019r. Pytania do konkursu dotyczyć będą pierwszej części sagi J.K.Rowling, czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Radzimy się dobrze przygotować, wskoczyć do Hogwart Expressu i porwać się w niesamowitą podróż. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas 4/8.

Regulamin konkursu:

1. Zgłoszenia w bibliotece do dnia 31 maja
  2. Pytania testowe będą dotyczyć treści książki
  3. Czas pisania testu 45 minut
  4. Ogłoszenie wyników 7 czerwca

Biblioteka szkolna w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego zorganizowała konkurs – „Zawody, które widzę z okien mojej szkoły”. Konkurs adresowany do uczniów klas IV,V i  VI, był próbą poetyckiego wyrażenia skojarzeń dotyczących zawodów, których przedstawicieli można zauważyć przy pracy z okien szkoły. Uczniowie w wierszach śmiało i z poczuciem humoru wyrazili swoje rozproszone myśli o różnych profesjach. Z całą pewnością wymagało to pomysłowości, zarówno od najmłodszych uczestników konkursu, jak i najstarszych.

Jury konkursowe w składzie: p. Jolanta Jachowicz i p. Dorota Lasota, po analizie i ocenie zgłoszonych do konkursu wierszy, postanowiło przyznać nagrodę główną – Zuzannie Pokornowskiej z klasy 6e, natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 4b: Adrian Mikołajczyk i Filip Weszczak.

W dniu 27 marca 2019r. uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk p. dyr. Heleny Rajewskiej nagrody i podziękowania.

Wszystkim gratulujemy!

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.