W dniu 23 października na stadionie MOSIR-u w Sieradzu odbyły się Finały Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentaci naszej szkoły wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Chłopcy młodsi rywalizowali z 12 najlepszymi szkołami w województwie i zajęli 6 miejsce. Wystąpili w następującym składzie: Michał Iwankiewicz kl.6h, Jakub Krakowski kl. 5b, Igor Sikorski kl. 5g, Aleksander Hejmanowski kl. 6a, Bartosz Sołtysiak kl.6b, Emilian Tyś kl. 5d, Filip Walkowski kl. 6c, Mateusz Wojnowicz kl. 5f.
W kategorii chłopców starszych nasza szkoła osiągnęła duży sukces zajmując w województwie 2 miejsce. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Bielecki kl. 8b, Brian Czyż kl. 7c, Karol Hałubiec kl.8c, Patryk Jakiel kl. 7b, Maksymilian Kaźmierczak kl 8b, Paweł Lisiecki kl.8a, Maciej Wojtal kl. 7e, Jakub Borawski kl. 7e, Szymon Jeziorny kl. 8b, Igor Jatczak kl 8d.
Gratulujemy.Opiekunem drużyn był Wiesław Pietrasik.

W dniu 10 października 2019 r. w Burzeninie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Dziewczęta starsze zajęły pierwsze miejsce a młodsze drugie. W grupie starszej dziewcząt pobiegły:Janiak Maja, Podsiadła Maja, Prajs Gabriela, Sołtysiak Magdalena, Szoka Iga, Dubiak Magdalena, Dudkowska Maja Dudkowska Weronika, Mizerska Nikola, Czupryniak Aleksandra, Janiak Julia. Grupę młodszą reprezentowały dziewczęta: Jagoda Aleksandra, Banaszczyk Maria, Łatkowska Oliwia, Krakowska Kinga, Kiczyńska Tamara, Kubacka Julia, Grobelna Anna, Rajnert Nikola i Nastarowicz Iga

Czytaj więcej: Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

W dniu 15.10.2019 w MOSiR Sieradz odbyły się Międzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsce w kategorii chłopców starsych z pośród 10 grup oraz 2 miejsce w kategorii chlopców młodszych. Zajete miejsca dały awans do zawodów wojewódzkich. Dziewczęta starsze  zajęły 6 miejsce, a dziewczeta młodsze 7 miejsce.

Opiekunami grup byli pan Wiesław Pietrasik i pani Violetta Ślęzak.

W dniu 01.10.2019 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu wygrała Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Nasi piłkarze nie przegrali żadnego meczu. Pokonali:

SP 4 Sieradz 4:1,

SP Charłupia Mała 4:0,

SP 9 Sieradz 9:0.

Następne rozgrywki na etapie powiatowym odbędą się w maju 2020 r.

W dniu 25 września odbyły się w Uniejowie Finały Wojewódzkie w Indywidualnych  Biegach Przełajowych.

Filip Walkowski z klasy 6c zajął  8 miejsce w województwie, a Igor Jatczak z klasy 8d zajął 9 miejsce. Są to bardzo dobre osiągnięcia sportowe.

Opiekunem był Wiesław Pietrasik.

W dniu 17 września 2019 r. odbyły się w Sieradzu Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

Najlepsze wyniki uzyskali:

W grupie młodszej chłopców - 1 miejsce  Filip Walkowski z klasy 6c i 5 miejsce Szymon Ceślak z klasy 6e.

W grupie starszej chłopców - 1 miejsce Igor Jatczak z klasy 8d i 3 miejsce Michał Jankowski z klasy 8a.

W grupie młodszej dziewcząt - 7 miejsce zajęła Aleksandra Jagoda z klasy 7b.

W grupie starszej dziewcząt - 10 miejsce zajęła Maja Janiak z klasy 8d.

Do finału wojewódzkiego awans uzyskali: Filip Walkowski , Szymon Cieślak, Igor Jatczak oraz Michał Jankowski.

Opiekunami byli: Violetta Ślęzak, Wojciech Kula i Wiesław Pietrasik.

14 września odbył się Bieg Ulicami Sieradza, w którym uczestniczyła nasza uczennica z klasy 7a Aleksandra Czupryniak zajmując lll miejsce.
Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

I miejsce  Współzawodnictwo Powiatowe Igrzysk Dzieci Dziewcząt  w roku szkolnym 2017/2018

I miejsce  Współzawodnictwo Powiatowe Igrzysk Dzieci Chłopców  w roku szkolnym 2017/2018

I miejsce  Współzawodnictwo Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt w roku szkolnym 2017/2018

V miejsce  Współzawodnictwo Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców w roku szkolnym 2017/2018

I miejsce we współzawodnictwie sportowym dziewcząt Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018

III  miejsce we współzawodnictwie sportowym chłopców Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018

III miejsce w klasyfikacji generalnej  Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018

I miejsce we współzawodnictwie sportowym dziewcząt Rejonowych Igrzysk Dzieci 2018

I miejsce we współzawodnictwie sportowym chłopców Rejonowych Igrzysk Dzieci 2018

I miejsce w klasyfikacji generalnej  Rejonowych Igrzysk Dzieci 2018

Czytaj więcej: Osiągnięcia sportowe 2018/2019

18.05.2019 r. w Teatrze Miejskim w Sieradzu dzieci z naszej Szkoły zajęły  I miejsce w Konkursie na promowanie sprawności fizycznej "W zdrowym ciele zdrowy duch" w ramach projektu edukacji ekologicznej Sieradzan 2019.
"SIERADZ BIERZE ODDECH" KATEGORIA II od 10 do 13 lat
Marcinkowska Alicja kl. IV a, Derkacz Hanna kl. IV a, Stefańska Weronika kl. IV a, Sowińska Małgorzata kl. IV a, Nastarowicz Iga kl. IV f, Grobelna Anna kl. IV f, Borowiecka Amelia kl. IV g, Wysota Nikola kl. IV g, Królak Kinga kl. V a, Szarowska Kinga kl. V b, Oganiaczyk Olga kl. V b, Kusztelak Natalia kl. V b, Cabaj Katarzyna kl. V b, Hadaś Aleksandra kl. V f, Piekarek Oliwia kl. V f, Tomaszewska Julita kl.VI c, Jadwiszczak Iga kl. VI d.
Opiekunem grupy była pani Agnieszka Rezler

W dniu 7 06.2019r odbyły się w Zduńskiej Woli półfinały wojewódzkie w trójboju lekkoatletyczne. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy zajęli 4 miejsce. Dziewczynki wystąpiły w następującym składzie: Aleksandra Borowy 4H, Zofia Deka 4a, Alicja Marcinkowska 4a.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.