foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W tym Roku w ramach Dni Sieradza odbył się -  już kolejny raz  - konkurs poświęcony Patronce naszego  miasta  Świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Konkurs Plastyczny był skierowany do uczniów sieradzkich szkół.  W XI Międzyszkolnym Konkursie o Świętej Urszuli Ledóchowskiej  - Patronce Sieradza brały udział także dzieci z naszej szkoły. Prace dotyczyły tematu: „Dobrze nam tu i miło w naszej Rodzinie”.

1 czerwca podczas Jarmarku Urszulańskiego  zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczono nagrody.
Konkurs Międzyszkolny  obejmował kategorie  wiekowe dla klas I – III oraz IV – VI.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia.
 W kategorii klas I – III szkół podstawowych:
I MIEJSCE  zdobył Szymon Polak z klasy I C
II MIEJSCE  przypadło w udziale Oldze Rybackiej z klasy II C
III MIEJSCE  osiągnęła Gabriela Kiełbasa  z klasy II C
Ogłoszono  też prace wyróżnione, których autorami są uczniowie:  Lena Orszulak z klasy I C, Zuzanna Frątczak z klasy I B , Aleksandra Sitarek z klasy II C, Maja Dudek z klasy II C.

W kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobył Krystian Jamrozy z klasy IV E

Cieszymy się, że już najmłodsze pokolenie, poprzez udział w  takim Konkursie,  może poznawać Patronkę Miasta -  Świętą Urszulę Ledóchowską  - oraz podejmuje w tym celu  twórcze działania. Gratulujemy sukcesów i wyróżnień.

Katechetka   Anetta Świeszczakowska

Serdeczne gratulacje dla tegorocznych laureatek XIII Wojewódzkiego Konkursu Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, którymi zostały:

Klaudia Kulawiak – uczennica klasy 3 b
Oliwia Machlańska – uczennica klasy 3 e
Weronika Wojnowicz – uczennica klasy 3 e
Anna Fraszczyńska – uczennica klasy 3 e
Maja Owczarek – uczennica klasy 3 e

Dla Ani i Mai to już drugi sukces w tym konkursie. W ubiegłym roku również zostały jego laureatkami.

Gimnazjalistki wraz z opiekunką wzięły udział w uroczystym podsumowaniu zmagań konkursowych, które odbyło się w Domu Literatury w Łodzi w dn. 7 czerwca 2019 r. Uroczystość rozpoczął wykład prof. Krystyny Pietrych o literaturze, a następnie wręczano dyplomy i nagrody książkowe uczestnikom konkursu filozoficznego oraz Olimpiady Polonistycznej dla liceów.

Czytaj więcej: Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Filozofii Klasycznej 

4 czerwca 2019 trzech uczniów reprezentowało naszą szkołę w czwartym etapie konkursu „IV Międzyszkolne Potyczki dla Szkół Podstawowych „British Day” w I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu. W zmaganiach językowych udział wzięli uczniowie klas trzecich gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych z Sieradza i regionu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie tym którzy otrzymali nagrody.

Lista nagrodzonych:

KLASA 8a                VII.miejsce        Szymon Dybka               opiekun p. Olga Jaworska

KLASA 8a                VII.miejsce        Kacper Ryl               opiekun p. Olga Jaworska

KLASA 8a                VII.miejsce        Filip Wiśniewski               opiekun p. Olga Jaworska

 

 

24 maja 2019 sześciu  uczniów reprezentowało naszą szkołę w ostatnim etapie konkursu „Międzypowiatowe Potyczki Matematyczne” w Łasku. W zmaganiach matematycznych udział wzięli uczniowie siedmiu powiatów, którzy w etapie powiatowym zajęli I miejsce w swojej grupie wiekowej.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie tym którzy otrzymali nagrody.

Lista nagrodzonych:

KLASY 4                 III.miejsce          Martyna Bartosik 4b               opiekun p. Renata Młyńczyk

KLASY 5                  II.miejsce          Franciszek Gajda 5b              opiekun p. Renata Młyńczyk

KLASY 8                   I.miejsce         Jakub Piotrowski 8d                opiekun p. Aneta Nawrocka - Plesiak

 KLASY 3G              III.miejsce         Weronika Dzikowska 3bG        opiekun p. Helena Rajewska

Dnia 13 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Angielski – Paszportem na Świat” dla Klas V - VII. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego: p. Sylwia Garłowska,p. Monika Ratajczyk oraz p. Olga Jaworska. Konkurs odbywał się pod patronatem wydanictw Oxford University Press oraz Pearson, które to pomogły w nagradzaniu naszych laureatów.
Do konkursu przystąpiła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sieradzu w składzie: Igor Krupa, Aleksandra Pawelec oraz Wiktor Włochacz. Gościliśmy też reprezentację ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Sieradzu w osobach: Dominik Kosieniak, Mikołaj Makota oraz Adam Raźniewski. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Julia Dzięcioł, Julia Kulawiecka oraz Franciszek Oleśniewicz.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z dziedziny geografii, historii, polityki i kultury krajów anglojęzycznych (Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Nowej Zelandii), ale przede wszystkim popularyzacja języka angielskiego.

Czytaj więcej: VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Angielski – Paszportem na Świat”

W konkursie zorganizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty  III miejsce zajęła Aleksandra Marciniak z klasy 6e. W czwartek w Miejskim Domu Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentowano 32 wyróżnione przez jury prace, a ich autorzy otrzymali nagrody i gratulacje.

Dnia 8 maja 2018roku odbył się Konkurs Matematyczny  pod hasłem ,, Rozumiem matematykę”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich naszej szkoły. Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań matematycznych.  Pierwsze miejsce w konkursie zajęli: Aleksander Majda i Aleksander Kujawiak, 2 miejsce zajął Szymon Szewczyk, a 3. Wojciech Grudzień.
Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były panie Katarzyna Gruszka i Joanna Szudy.

Dnia 29 maja 2018r w Łasku odbył się finał Międzypowiatowych Potyczek Matematycznych (III etap).

Do konkursu przystąpiło 81 uczniów z 8 powiatów województwa łódzkiego, którzy osiągnęli I miejsca w Powiatowych Potyczkach Matematycznych. W sumie w XVIII edycji wzięło udział 1106 uczniów.

Naszą szkołę w finale reprezentowało czterech uczniów, którzy zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez panią Czesławę Knul prezes Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień "Asymptota".

Wszyscy nasi uczniowie zostali laureatami i wrócili z nagrodami.

Czytaj więcej: Potyczki matmatyczne

Wielkie gratulacje i uznanie dla Olgi Kowalczyk, uczennicy klasy 3a, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii oraz laureatką XXII Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno - Regionalnego.
Olga jest również finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Wielkie brawa.
Życzymy kolejnych sukcesów.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.