W dniu 11 czerwca 2019 roku odbył się konkurs ekologiczny pt."Mistrz ekologii" dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Uczniowie  wykazali się wiedzą z ekologii, obejmującą podstawę programową, ale również wykazali się wiedzą wykraczają poza  treści programowe. Zwycięzcą - Mistrzem Ekologii została Klaudia Kulawiak z kl.3b, drugie miejsce zdobyły dwie uczennice: Gabriela Zakrzewska z kl.3c, Aleksandra Paś z kl.3b. Trzecie miejsce przypadło Mai Radziszewskiej z kl.3c. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11 marca 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny  pod hasłem ,,Na tropach matematyki”. Organizatorami konkursu były panie: Joanna Szudy, Katarzyna Gruszka. Celem konkursu było  sprawdzenie umiejętności poprawnego rozwiązywania zadań o podwyższonym stopniu trudności , stosowania poznanych praw matematycznych przy obliczeniach oraz logicznego myślenia przy rozwiązywaniu problemów. W konkursie wzięło  udział dziewięcioro uczniów z klas trzecich i jeden uczeń z klasy II. Jury w składzie : Katarzyna Gruszka Joanna Szudy , Katarzyna Wesołowska wyłoniło laureatów konkursu .

Zostali nimi uczniowie :

1 miejsce –Aleksander Majda klasa III B i   Aleksander Kulawiak, klasa IIIA ,

2 miejsce – Hubert Drożdżyński , klasa IIC .

3 miejsce –Bartosz Jocz IIIA

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe .

Będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

,, Liczydełko” , który odbędzie się w SP 9.

Z ostatniej chwili

Nasi uczniowie odnieśli duże zwycięstwo . Drużyna w składzie : Aleksander Majda ,Aleksander Kulawiak oraz  Hubert Drożdżyński zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym ,, Liczydełko” Otrzymali z rąk pani dyrektor SP 9 puchar. Indywidualnie w tym konkursie na II miejscu uplasował się Aleksander Majda klasa IIIB , a na III miejscu Aleksander Kulawiak, klasa IIIA  . Gratulujemy!

W dniu 20 listopada 2018 r.  w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbył się konkurs "Mistrz języka polskiego", skierowany do uczniów klas 8 szkół podstawowych, 3 gimnazjum i 1 klas średnich. Jego celem było promowanie poprawnej polszczyzny, zwrócenie uwagi na bogactwo języka polskiego, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.
W konkursie uczestniczyło 28 osób z 15 szkół z terenu powiatu sieradzkiego (szkoły podstawowe: w Błaszkach, Brąszewicach, Sędzimirowicach, Wróblewie, Warcie, szkoły podstawowe nr 6, 8, 9, 10 w Sieradzu, gimnazjum w Błaszkach, I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu, II LO im. S. Żeromskiego w Sieradzu, LO Sieradzkiego Towarzystwa Oświatowego oraz Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Sieradzu).
Mistrzem języka polskiego okazała się Jolanta Pędziwiatr ze Szkoły Podstawowej w Brąszewicach, natomiast reprezentant naszej szkoły, Jakub Piotrowski, zajął II miejsce, III miejsce powędrowało do Krystiana Zduniaka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu.

4 marca 2019 roku odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim dla uczniów klas szóstych „Igraszki z językiem polskim”. Uczestnicy rywalizowali, np. tworząc synonimy czy antonimy, odgadując znaczenia związków frazeologicznych, wyszukując błędy językowe czy tworząc poprawne formy wyrazów. To tylko niektóre z zadań mających na celu budzenie wrażliwości na piękno języka polskiego i dbałości o jego poprawność.

Czytaj więcej: Językowe łamigłówki, czyli...

Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby w roku szkolnym 2017/2018 czas odmierzały Wam kolejne dobre oceny, sukcesy w konkursach i zawodach. Mamy nadzieję, że szkoła będzie dla Was miejscem odkrywania waszych zdolności i rozwijania pasji.

.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.