Dnia 21 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy ”Igraszki z językiem polskim” dla uczniów klas szóstych. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z pięciu sieradzkich szkół podstawowych.
W wyniku zaciętej rywalizacji I  miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Konopnickiej w składzie: Aleksandra Rawska, Wiktor Szymonik i Jakub Świniarski.
II miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. B. Zwolińskiego reprezentowany przez Aleksandrę Hadaś, Marię Kowalską i Franciszka Gajdę , zaś III lokatę  uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Majkowskiej:   Wiktoria Grądkowska, Nikola Piątkowska oraz Piotr Tokarski.
Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością szybkiego,  logicznego myślenia, bogatym słownictwem i szeroką wiedzą z zakresu  języka polskiego.
Po raz kolejny okazało się, że nauka może być źródłem satysfakcji i radości.
Organizatorki konkursu: Marta Grabia, Aleksandra Kaczmarek, Dorota Lasota, Anna Sękulska.

Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby czas odmierzały Wam kolejne dobre oceny, sukcesy w konkursach i zawodach. Mamy nadzieję, że szkoła będzie dla Was miejscem odkrywania waszych zdolności i rozwijania pasji.

.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.