21 lutego 2023 roku odbył się coroczny konkurs językowy dla uczniów klas  szóstych „Igraszki z językiem polskim”. Uczestnicy rywalizowali, np. wyjaśniając znaczenie związków frazeologicznych, poprawiając błędy językowe czy podając różne znaczenia określonych homonimów. To tylko niektóre z zadań mających na celu budzenie wrażliwości na piękno języka polskiego i dbałości o jego poprawność.

Czytaj więcej: Językowe łamigłówki, czyli...

We wtorek, 31 maja uczniowie klasy 7 f: Szymon Gajdziński, Bartłomiej Rawski i Kacper Chmiela wraz z wychowawczynią wzięli udział w podsumowaniu 6. Edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE.  Uroczystość odbyła się w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Z rąk organizatorów konkursu chłopcy odebrali nagrody oraz dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułów laureata. Osiągnięcie to jest tym bardziej cenne, że zapewnia uczniom dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu FILMOWE ŁÓDZKIE

Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Filmie i Mediach  FILMOWE ŁÓDZKIE – FILMOWE REGIONY POLSKI

Jest nam niezmiernie miło poinformować społeczność szkolną, że 3 uczniów klasy 7 f:
Szymon Gajdziński
Bartłomiej Rawski
Kacper Chmiela
zostało laureatami Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach.

Czytaj więcej: FILMOWE ŁÓDZKIE – FILMOWE REGIONY POLSKI

Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby czas odmierzały Wam kolejne dobre oceny, sukcesy w konkursach i zawodach.
Mamy nadzieję, że szkoła będzie dla Was miejscem odkrywania waszych zdolności i rozwijania pasji.

.