17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Również w Naszej szkole z okazji tego dnia miały miejsce szczególne wydarzenia, które miały przybliżyć uczniom tę postać, jak i informacje o samej Irlandii.
W ramach przeprowadzanych obchodów została zorganizowana szczególna lekcja otwarta, w której swój czynny udział brała część uczniów klas drugich i trzecich. Motywem przewodnim prowadzonych zajęć była oczywiście osoba Św. Patryka oraz symboli z Nim związanych. Wśród wielu zaprezentowanych ciekawostek nie zabrakło również dobrej zabawy.
Podczas zajęć uczniowie śpiewali piosenki, a także uczyli się tańca irlandzkiego. Koniec zajęć zwieńczony był quizem wiedzy na temat patrona. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy wykazały się wiedzą i chętnie odpowiadały na postawione w quizie pytania.
W trakcie lekcji języka angielskiego, także starsi uczniowie poznali historię irlandzkiego święta, a za pomocą okularów VR, mogli nawet przenieść się i podziwiać przepiękne widoki i miasta tej zielonej wyspy. Dzień Świętego Patryka był też świetna okazją do zrobienia sobie zdjęcia z Leprechaunem, który witał wszystkich w głównym holu szkoły.