Documaster Campus - logowanie

„Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma”.

2 października 2018 r. uczniowie klas IV a i IV e wraz z opiekunkami uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi na spektakl „Huśtawka” w reżyserii Przemysława Jaszczaka.
To absolutna nowość w repertuarze teatru zainspirowania książką Tima Parvela okrzykniętą w Skandynawii fińskim „Małym Księciem”.
Bohaterem opowieści jest niedźwiadek Pi, który szukając przyjaciela do tytułowej huśtawki, przypadkowo wylatuje w Kosmos. W czasie swojej podróży spotyka  fantastyczne stworzenia i przeżywa różne uczucia. Czy znajdzie bratnią duszę? Tego można się dowiedzieć, oglądając „Huśtawkę”, a naprawdę warto, o czym przekonali się uczniowie naszej szkoły.

Niewątpliwą atrakcją podczas pobytu w Teatrze Arlekin był dla wszystkich jego niezwykły, oryginalny wystrój wnętrz. Majestatyczne drzewo przy wejściu i foyer z huśtawką, ławeczkami i kolorowymi poduchami, na których młodzi widzowie mogli się zrelaksować i przyjemnie spędzić czas w oczekiwaniu na spektakl.
Ponadto wizyta  w teatrze została wzbogacona o warsztaty, podczas których czwartoklasiści poznawali podstawowe techniki lalkowe, samodzielnie doświadczali w prostych działaniach i etiudach z wykorzystaniem lalek, jak działa ruch, perspektywa i przestrzeń w teatrze.
Wyjazd do Teatru Lalek okazał się bardzo udany, bowiem  spektakl „Huśtawka” to  wyjątkowe przedstawienie uczące wrażliwości, otwartości na świat, dostrzegania, że „w każdym dziecku mieszka samotny niedźwiedź”, a Teatr Arlekin miejsce, które należy odwiedzić.

W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu

Your IP: 3.234.214.179
2019-12-10 01:07

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.