Documaster Campus - logowanie

W grobów ciszę,
By mowę wieków usłyszeć.
One mówią…”

Wieczorem, 14 listopada w sali teatralnej naszej szkoły odbyły się Zaduszki patriotyczne. Były one hołdem dla tych Polaków, którzy oddali życie w walce o wolność naszego kraju. Uroczystość przygotowali uczniowie najstarszych klas: szkolne koło teatralne Cogito prowadzone przez p. Urszulę Michalską oraz zespół wokalny pod kierunkiem p. Emilii Szczepańskiej.
Zaproszeni goście i rodzice mogli obejrzeć teatr cieni przedstawiający losy powstańców walczących o niepodległość Polski oraz posłuchać montażu poetycko-muzycznego.

Patriotyczno – nostalgiczny charakter przedstawienia zaprezentowanego w blasku świec skłonił wszystkich do zadumy nad krwawymi dziejami naszego narodu.
W czwartek, 15 listopada ten sam program został zaprezentowany dla starszymi klasami i był wspaniałą lekcją patriotyzmu. Młodzież w wielkim skupieniu obejrzała przedstawienie.
Pamiętajmy zawsze o zapaleniu zniczy na grobach żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie, byśmy mogli żyć w niepodległej Polsce.

W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu

Your IP: 18.205.109.82
2019-09-21 03:32

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.