foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W dniu 29 listopada 2018r. odbyły się w naszej szkole poetyckie andrzejki, w których uczestniczyli uczniowie klasy 7a oraz uczniowie nagrodzeni w konkursie poetyckim - „Każdy ma prawo marzyć inaczej”. Spotkanie andrzejkowe zorganizowane przez p. Agnieszkę Jarzębowską, p. Annę Sękulską i p. Dorotę Lasotę było jednocześnie podsumowaniem konkursu poetyckiego.
Pomysł konkursu zrodził się z potrzeby promowania młodych talentów oraz zachęcenia uczniów naszej szkoły do podejmowania prób twórczości poetyckiej. Motywem przewodnim konkursu, było szeroko pojęte marzenie. Konkursowe wiersze uczniów, to taki zbiór uchwyconych doznań i momentów. Zaletą tych wierszy jest młodzieńcza prawda i szczerość.
W konkursie udział wzięli: Zuzanna Pokornowska kl. 6e, Wiktoria Kaczmarek kl. 3dG, Martyna Szymczak kl. 3cG, Martyna Buchowicz kl. 8b i Tymon Wojtysiak kl. 7d.


Jury konkursowe w składzie: p. Agnieszka Jarzębowska, p. Anna Sękulska i p. Dorota Lasota, po analizie i ocenie zgłoszonych do konkursu wierszy, postanowiło przyznać nagrodę główną – Zuzannie Pokornowskiej z klasy 6e za wiersz ”Przyśniło mi się ostatnio…”, a pozostałym uczestnikom wyróżnienia - Wiktorii Kaczmarek z kl. 3dG za wiersz – „Ścieżki życia”, Martynie Szymczak z kl. 3cG za wiersz – „Motywatory”, Martynie Buchowicz z kl. 8b za wiersz zatytułowany „Marzenia” i Tymonowi Wojtysiakowi z kl. 7d za wiersz – „Marzenia”.
Gośćmi spotkania były: p. Maria Duszka – poetka, bibliotekarka, animatorka kultury oraz założycielka i opiekunka Koła Literackiego „Anima” oraz p. dyr. Helena Rajewska. Uczniowie biorący udział w konkursie poetyckim otrzymali z rąk p. Marii Duszki i p. dyr. H. Rajewskiej, dyplomy, nagrody książkowe oraz płyty.
Pani Maria Duszka opowiedziała o swojej twórczości poetyckiej i przeczytała uczniom swoje wiersze. Zachęcała również młodzież do kontaktów z Klubem Literackim „Anima”, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych poetów, młodzi adepci sztuki poetyckiej mogliby ją doskonalić.
Dla wzbogacenia poetyckich andrzejek, p. Agnieszka Jarzębowska, tu w roli poetki, odkrywającej przed młodzieżą uroki własnej twórczości, przygotowała dla uczniów prezentację z wycieczki na Litwę śladami Adama Mickiewicza oraz bohaterów „Potopu”. Panie: Maria Duszka i Agnieszka Jarzębowska opowiadały również o spotkaniach literackich na Litwie.
Mamy ogromną nadzieję, że to andrzejkowe spotkanie z poezją, będzie impulsem dla uczniów naszej szkoły do rozpoczęcia własnej literackiej przygody z poezją. Do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.
Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój twórczości poetyckiej.

 

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.