20 września 2019, uczniowie klas 5g i 5h skorzystali z oferty Urzędu Miasta Sieradza i wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę ekologiczną do Poddębic i Uniejowa. Wyjazd został zorganizowany  w ramach projektu „Edukacja przyrodnicza sieradzan 2019 ”  i współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Sieradza i WFOŚiGW w Łodzi.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Geotermię w Poddębicach i Uniejowie. Dowiedzieli się jak wydobywa się wodę z wnętrza Ziemi i gdzie jest ona później wykorzystywana. Mieli również okazję sprawdzić temperaturę wydobywanej wody, nie zabrakło też chętnych do jej spróbowania.

W Poddębicach czekał na nich spacer po "Ogrodzie Zmysłów", niezwykłym miejscu odpoczynku, zabawy, rekreacji ale także terapii i rehabilitacji na świeżym powietrzu z licznymi instalacjami wykorzystującymi wody geotermalne, wodnymi kaskadami, gniazdami muzycznymi, siedziskami zapachowymi, święcącymi na kolorowo fontannami, bujanymi ławkami, murem sensualnym, wiszącymi mostkami, ścianami wodnymi, grotą luster i megakalejdoskopem. Ostatnim punktem zwiedzania był zamek w Uniejowie wraz z otaczającym go pięknym parkiem.