Documaster Campus - logowanie

21 października w naszej szkole gościł teatr Kurtyna z Krakowa. Aktorzy w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki przedstawili uczniom klas dla uczniów klas I, II i II I  spektakl profilaktyczny  pt:” Miś Niegrzeczniś”.
Wśród treści profilaktyczno-wychowawczych poruszanych w spektaklu znalazły się: uzależnienie od alkoholu i nikotyny, wskazywanie konsekwencji niebezpiecznych zachowań, propagowanie postawy szacunku, nauka dokonywania wyborów między dobrem a złem. Treści poruszane spektaklu dotyczyły również zagadnień z zakresu ekologii oraz propagowania potrzeby zdobywania wiedzy i edukacji szkolnej.
Uczniowie klas IV oraz V uczestniczyli natomiast  w przedstawieniu teatralnym pt. „Super Prank”. Spektakl zawierał treści profilaktyczno-wychowawcze dotyczące: bezpieczeństwa i profilaktyki zachowań ryzykownych: niebezpieczeństwa używania alkoholu i narkotyków oraz e-papierosów. Spektakl poruszał również zagadnienia zwiane z depresją wśród młodych ludzi, wpływu grupy rówieśniczej na zachowania innych nastolatków oraz niedojrzałości emocjonalnej.
Oba spektakle spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy mieli możliwość aktywnego udziału w nich. Uczniowie w skupieniu obejrzeli spektakl. Aktorzy mieli świetny kontakt z dziećmi, które nieustannie wybuchały śmiechem i nagradzały ich gromkimi brawami.

1192558
W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu
1192558

Your IP: 18.205.176.85
2019-11-18 02:15

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.