10 stycznia uczniowie oraz uczennice klasy II d oraz III a mieli okazję oglądać rozśpiewany spektakl na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego ,,O dwóch takich, co ukradli księżyc?”. W rolę głównych bohaterów, braci bliźniaków Jacka i Placka wcieliły się Agata Butwiłowska oraz Katarzyna Pałka, ukryte za wielkimi lalkami braci bliźniaków. Spektakl przepełniony był różnymi stylami muzycznymi, efektami dymnymi oraz układami tanecznymi. Uczniowie dowiedzieli się czym jest antrakt oraz, że na scenie nie zawsze pojawia się tylko aktor. Widzowie musieli zmierzyć się ze skutkami lenistwa bliźniaków i wyciągnąć dla siebie wnioski. Następnie uczestniczyli w  warsztatach teatralnych przeprowadzonych przez dwójkę aktorów oglądanego spektaklu. Podczas nich zapoznali się z rodzajami kukiełek używanych w teatrze oraz w trakcie wykonywanych ćwiczeń uczyli się sztuki aktorskiej. Była to ciekawa przygoda dla wszystkich na rozpoczęcie ferii zimowych.